Prudký pád juhokórejských búrz s kryptomenami

SOUL / BRATISLAVA – Iba päť búrz kryptomeny z Južnej Kórey je medzi prvou stovkou  z hľadiska objemu obchodovania a 97% miestnych stránok je na pokraji bankrotu, píše portál Business Korea. Podľa publikácie sú kvôli tomuto problému juhokórejské startupy nútené viesť zoznamy svojich vlastných tokenov na zahraničných platformách.

Mimoriadny záujem je o nasledovné projekty ako je Binance Exchange, ktorá aktívne priťahuje startupy miestnych blockchainov do svojho akcelerátora Binance Labs. Ďalšia obchodná platforma, BW.com, začala spolupracovať s altcoinmi startupov Ziktalk, Storichain, Payexpress a Sigma Chain a v auguste plánuje pridať páry s juhokóreským wonom.

Portál Business Korea informoval, že miestni investori majú problémy s vkladmi a výberom prostriedkov v klasických menách menách a 200 malých búrz nedokáže otvoriť overené virtuálne účty, čo robí ich zákazníkov úplne bezbrannými. Na konci roka 2017 tvorila Južná Kórea približne 20% objemu svetového obchodovania s bitcoinmi, ale teraz sa situácia radikálne zmenila a miestni používatelia do značnej miery stratili záujem o digitálne peniaze.

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.