PrivatBank versus Ruská federácia polčas 1:0

BRATISLAVA – Stály rozhodcovský súd v Haagu odmietol žiadosť  Ruskej federácie o preskúmanie sporov týkajúcich sa jurisdikcie a porušenia povinností v súdnom spore PrivatBank v prípade vyvlastnenia majetku finančnej inštitúcie na Kryme po anexii polostrova Ruskej federácie. Informuje dnes o tom agentúra UNIAN.

PrivatBank s potešením oznamuje, že 12. septembra Stály rozhodcovský súd v Haagu v prípade ochrany investícií proti Ruskej federácii odmietol Ruskej federácii preskúmať vyriešené otázky jurisdikcie sporu a porušenia povinností, ako je uvedené v dočasnom rozhodcovskom rozhodnutí z 24. februára 2017 a čiastočné arbitrážne rozhodnutie z 4. februára 2019, “uviedlo tlačové oddelenie banky.

PrivatBank je najväčšou komerčnou  bankou na Ukrajine. Zastáva vedúce postavenie vo všetkých finančných ukazovateľoch v odvetví bankových služieb. Predstavuje asi štvrtinu celého bankového systému krajiny, je systémovo dôležitou a najväčšou špecializovanou sporiteľňou, ktorá slúži jednej tretine obyvateľstva. Nedávno bola znárodnená.

Hlavná kancelária sa nachádza v meste Dnepr, predtým Dnepropetrovsk. Značka PrivatBank zahŕňa nasledovné banky: PrivatBank (Ukrajina), AS PrivatBank (Lotyšsko) a jej pobočky v Portugalsku a Taliansku. Okrem iného pobočka je na  Cypre, ale banka má aj zastúpenia v Pekingu a Alma-Ate.

 

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.