Princípy špionáže v analýze podnikov a trhov

Namiesto toho, aby podobne ako Google, skúmať „pozemské“ údaje, ako sú kliknutia na stránky a body na mapách, startup Orbital analyzuje obrázky z vesmíru. Ukázalo sa, že je možné zistiť, koľko automobilov Tesla závod vyrába a predpovedať plodiny kukurice. Startup je začínajúci podnik. 

Dlhoročným snom spoločnosti Google je zhromažďovať a organizovať všetky informácie na svete, sprístupňovať ich verejnosti a čo najužitočnejšie. Na to, aby prekladal, čo bolo zamýšľané, IT gigant zhromažďuje a analyzuje údaje o návštevách webových stránok, čítaných knihách, označených v elektronických kalendároch, stretnutiach a umiestneniach rôznych spoločností. Ale čo keď namiesto zhromažďovania všetkých údajov sveta na Zemi, môžete sa na ne pozrieť z vesmíru? Toto robí Orbital Insight.

Spoločnosť bola založená v roku 2013 a zhromažďuje snímky z družice a analyzuje ich pomocou kdekoľvek na svete. Napríklad Orbital môže sledovať dopravné zápchy v obchodoch Walmart, aby pochopil, ako aktívne návštevníci navštevujú obchody v určitých obdobiach roka alebo dokonca v konkrétny deň.

Orbital tiež vidí, koľko domov sa práve stavia v Houstone, koľko ropy zostáva v čínskych tankeroch, alebo ako aktívne pracuje Tesla. Tradičné údaje o stave ekonomiky zohľadňujú aj informácie získané zo satelitov, ale orbitálne tvrdia, že ich snímky poskytujú presnejšie informácie o tom, čo sa deje na Zemi.