Prešov: pohľad na developerský projekt Antracit

BRATISLAVA – Rokovania s možnými nájomcami prebiehajú. Dokončujú sa inžinierske siete.

Developerská spoločnosť Antracit Prosperty pripravuje projekt v žiadanej lokalite Záborské v priemyselnom areáli v Prešove. V súčasnej dobe prebiehajú rokovania s niekoľkými záujemcami o tieto priestory. Tiež sa dokončuje napojenie územia na inžinierske siete. Generálnym dodávateľom stavby je spoločnosť HSF System SK.

Developerský projekt Antracit Prešov sa nachádza v lukratívnej lokalite priemyselného areálu v časti Záborské. Vo finálnej fáze je dokončenie napojenia územia na inžinierske siete. „V súčasnej dobe tiež stále prebiehajú rokovania s niekoľkými potenciálnymi záujemcami o tieto priestory,“ uviedol Tomáš Kosa, konateľ spoločnosti Antracit Property , a dodal: „Veríme, že v blízkej dobe dôjde k finalizácii niektorých z týchto nájomných rokovaní, čo povedie k zahájeniu výstavby v tejto lokalite.“

Developer ponúka dva varianty riešenia tohto územia. Prvý variant operuje s jednou halou s rozlohou 40 850 m2 a s možnosťou rozdelenia na viac jednotiek s podlahovou plochou podľa individuálnych potrieb. Druhé riešenie zahŕňa tri samostatné haly s administratívou a samostatný SBU (tzv. malé obchodné jednotky). Všetko je možné upraviť podľa individuálnych potrieb nájomcu. Celková plocha všetkých objektov v tomto variante je 36 500 m2.

Antracip Prešov je projekt určený na dlhodobý prenájom s individuálnou úpravou vonkajšieho vzhľadu i interiéru podľa požiadaviek nájomcu. Využitie je vhodné napríklad na skladové haly, showroomy alebo predajne. Areál je od centra mesta Prešov vzdialený sedem kilometrov. Má tiež skvelú dostupnosť na diaľnicu E50.

Na Slovensku sú v realizačnom štádiu i ďalšie dva projekty developerskej spoločnosti Antracit Propoperty. Projekt Antracit Spot v Žiline je v záverečnej fáze stavebného konania. Priestory je možné využiť napríklad ako sklady, showroomy, obchody alebo stravovacie zariadenia. Vo fáze projektovej prípravy je rozšírenie projektu Antracit Senec o ďalšiu logistickú halu, ktorá bude poskytovať i menšie nájomné jednotky.

Developerská spoločnosť Antracit rozvíja vlastné projekty aj v Českej republike, napríklad v Ostrave nebo v Plzni.