Olaf Scholz o spolupráci v povojnovým Ruskom

BERLÍN – Nemecký kancelár Olaf Scholz považuje za možné obnovenie hospodárskej spolupráce s Ruskom po skončení konfliktu na Ukrajine. Vyjadril sa tak v pondelok pri príležitosti 70. výročia vzniku Východného výboru nemeckej ekonomiky (OAOEV).

Scholz poznamenal, že aj po skončení súčasného diania na Ukrajine zostane Rusko najväčšou krajinou európskeho kontinentu. Z tohto dôvodu je podľa jeho názoru dôležité sa na túto dobu pripraviť. “Jedna vec je jasná: vzťah, ktorý sme mali, je teraz na ústupe,” citovala ho agentúra DPA.

“Rusko, ktoré ukončí vojnu, a občania Ruskej federácie, ktorí sa usilujú o inú budúcnosť pre seba, však tiež potrebujú príležitosť začať ekonomickú spoluprácu v inom čase,” povedal šéf nemeckej vlády. . “Len teraz nie. Momentálne sprísňujeme sankcie,” konštatoval.

German Eastern Business Association (Osteuropaverein der Deutschen Wirtschaft OAOEV) je kompetenčné centrum pre výmenu informácií a vytváranie sietí ekonomických a politických predstaviteľov z 29 krajín strednej, východnej a južnej Európy, južného Kaukazu a strednej Ázie. HPC víta podporu OAOEV pre riadenie projektov v týchto krajinách.