Obchodník s cennými papiermi Slávia Capital, a. s. zmenil obchodné meno na Apollo Capital, a. s.

BRATISLAVA – Pred niekoľkými dňami, 16. júla 2022, obchodný súd zapísal zmenu obchodného mena firmy Slávia Capital.

Slávia Capital, akciová spoločnosť, obchodník s cennými papiermi, má v súčasnosti obchodné meno Apollo Capital, akciová spoločnosť, obchodník s cennými papiermi. Firma vznikla 5. júna 1995 zlúčením so spoločnosťou P and RM spol. s r.o. ktorá bola zrušená bez likvidácie.

“Slávia Capital, a.s., obchodník s cennými papiermi týmto oznamuje svojim klientom a obchodným partnerom, že s účinnosťou od 16. júla 2022 sa zmenilo meno spoločnosti na APOLLO CAPITAL, a.s., obchodník s cennými papiermi a od 13. apríla 2022 zároveň platí aj nová adresa spoločnosti v Ružová dolina 25, 821 09 Bratislava – mestská časť Ružinov. Telefónne kontakty ostávajú zachované. K dispozícii bude čoskoro nová web stránka spoločnosti www.apollo-capital.sk., ” toľko hovorí oznam na internetovej stránke www.slaviacapital.com.

Na doméne www.apollo-capital.sk je len nasledovný oznam: “Doména apollo-capital.sk je zaregistrována! Vaše doména je úspěšně zaregistrována a připravena k provozu. Můžete ji začít plně využívat.”

Firmu Slávia Capital zakladali Martin Kvietik, Peter Gabalec a Peter Ratkovský.  Z firmy po čase vystúpil Peter Ratkovský.

Majiteľom firmy Apollo Capital zostáva akciová spoločnosť Slávia Capital Group.  Základný kapitál firmy Apollo Capital je 200 000 EUR. Základný kapitál firmy Slavia Capital Group je 30 000 000 eur.

Firma Slavia Capital sama o sebe napísala: “Udržateľnosť podnikania a zodpovednosť tvoria kľúčové prvky firemnej stratégie. Na trhu pôsobí od roku 1995 a pre svojich obchodných partnerov predstavuje komplexnú platformu excelentných produktov a služieb, ktoré sa svojou kvalitou a precíznosťou presadili na všetkých kontinentoch. Spokojnosť obchodných partnerov a klientov je základom jej podnikateľskej misie.”

Slavia Capital bola poradcom pri viacerých fúziách a akvizíciách. Najznámješím obchodom bolo poradenstvo pri privatizácii akciovej spoločnosti Slovenské telekomunikácie. Firma aranžovala na trhu veľké množstvo dlhopisov, či zmenkových programov, ktorými financovala slovenské a zahraničné firmy.

V januári tohto roku bola zlikvidovaná firma Slávia Capital Services, a.s.  Je to výsledkom dobrovoľného výmazu firmy z obchodného registra.