SEC udelila basketbalistovi Paulovi Piercovi pokutu 1,4 milióna dolárov za reklamu na kryptoaktíva

WASHINGTON – Americká Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) uložila bývalému basketbalistovi Paulovi Pierceovi pokutu vo výške 1,4 milióna dolárov za nezákonnú reklamu na kryptomenu.

Podľa SEC športovec na svojich účtoch na sociálnych sieťach propagoval tokeny EMAX bez toho, aby zverejnil skutočnosť, že za ne dostal peniaze. Podľa komisie Pierce za to sám získal tokeny v hodnote viac ako 244 000 USD.

“Tento prípad bol ďalšou pripomienkou pre celebrity: zákon od vás vyžaduje, aby ste zverejnili, kto a koľko vám platí za propagáciu investícií do cenných papierov, a nemôžete investorom klamať, keď propagujete cenný papier,” povedal šéf SEC Gary Gensler.

V rámci dohody so SEC Pierce súhlasil, že zaplatí pokutu vo výške 1,115 milióna dolárov a vráti 240 000 dolárov z nezákonne získaných ziskov a sľúbil, že tri roky nebude propagovať kryptoaktíva.

Paul Pierce odohral 19 sezón v NBA, väčšinou za Boston Celtics. V roku 2008 získal s tímom titul šampióna NBA a bol vyhlásený za najužitočnejšieho hráča finálovej série. Pierce bol v roku 2021 uvedený do basketbalovej Siene slávy.