Skupina HSF System dodávateľom pre nemeckého developera Garbe v Slovenskej a v Českej republike

OSTRAVA – Stavebná skupina HSF System realizuje generálne dodávky stavieb pre nemeckú developerskú spoločnosť GARBE Industrial Real Estate na Slovensku i v Českej republike. Priemyselné objekty majú celkovú výmeru približne 56 000 m2.

Nemecká developerská spoločnosť GARBE Industrial Real Estate, ktorá pôsobí na európskom trhu 25 rokov, rozvíja svoje aktivity aj v Českej republike a na Slovensku. Na českom trhu realizuje napríklad Garbe Park Chomutov, na Slovensku je developerom v projekte Green Park Piešťany.

„Teší nás, že na výstavbu skladových a priemyselných objektov v oboch lokalitách si popredný európsky developer vybral našu stavebnú skupinu HSF System. Nami realizovaná výstavba má celkovú výmeru 56 000 m2,“ popisuje Jan Vitvar, manažér pre kľúčových zákazníkov a člen predstavenstva spoločnosti HSF System.

Garbe Park Chomutov ponúkne po dokončení celkovú plochu asi 30 000 m2. Nájomcom bude nemecká firma Fielmann, ktorá tu otvorí vysoko automatizované výrobné a zásobovacie centrum. Moderné priemyselné priestory vyrastú neďaleko centra mesta Chomutov s výbornou dopravnou dostupnosťou a napojením na diaľničnú i železničnú sieť.

V Green Parku Piešťany bola nedávno dokončená výstavba prvého objektu s výmerou 8 000 m2. Zároveň začali stavebné práce na realizácii druhej udržateľnej haly s rozlohou 18 000 m2.

 

„Vlastný zdroj vody, rekuperačné jednotky na vykurovanie, prípadne dochladenie aj skladových priestorov alebo fotovoltaický lokálny zdroj sú všetko riešeniami aplikovanými v tomto parku už od zahájenia jeho výstavby v októbri 2021, kedy sa začala výstavba prvého a teraz už plne obsadeného objektu,“ dodáva Tomáš Kosa, konateľ spoločnosti HSF System SK a podpredseda predstavenstva spoločnosti HSF System.

Piešťanský priemyselný areál sa nachádza len 300 metrov od diaľničného zjazdu. Vzdialenosť do Bratislavy je len 80 km, do Žiliny 110 km. Jednoduché spojenie s ďalšími trhmi nielen v strednej Európe je veľkou výhodou tejto lokality.

„Vo všetkých projektoch v Česku i na Slovensku sa snažíme nasledovať celosvetový trend výstavby ekologických a ekonomicky úsporných prevádzok. Naše objekty budú mať, okrem iných úsporných riešení, napríklad fotovoltaiku, používanie dažďovej vody na toaletách alebo budú vybavené tepelnými čerpadlami,“ uvádza Martin Stratov, riaditeľ pre rozvoj obchodu GARBE v Českej republike a na Slovensku.

Generálne dodávky pre GARBE Industrial Real Estate v Chomutove a na Slovensku v Piešťanoch majú na starosti stavebné spoločnosti HSF System a HSF System SK.

Fotografie: HSF Systems.