Nové logistické centrum Tauris a Ryba Košice

KOŠICE / BRATISLAVA – Spoločnosť Eco Invest otvorí na konci februára v Košiciach nové distribično-logistické centrum firmy Tauris a prevádzku podniku Ryba Košice. Informovala o tom firma PR Clinic. Investícia má hodnotu 1,2 mil. eur.

Základný kameň položí Milan Fiľo, prezident a predseda dozornej rady Eco Investment. Slovenská spoločnosť TAURIS sa špecializuje na výrobu a distribúciu mäsových výrobkov a výsekového mäsa. “Trvalým cieľom spoločnosti Tauris je zvyšovanie kvality výroby, odbornej úrovne zamestnancov, pracovného prostredia a úrovne spolupráce s našimi obchodnými partnermi, “napísala firma sama o sebe.

Eco Investment , a.s. je súkromná investičná a holdingová spoločnosť so sídlom v Prahe. Spoločnosť má transparentnú majetkovú štruktúru a reputáciu na trhu.  Vznikla v roku 1996 a má za sebou viac ako 20 rokov úspešného pôsobenia na trhu. Investuje prevažne na Slovensku a v Českej republike. Zaákladý kapitál firmy TAURIS, a..s je 13 211 212 eur. Všetky akcie vlastní česká firma Eco Investmnet, a. s.

Portfólio firmy zahŕňa investície v papierenskom, obalovom priemysle, energetike, nehnuteľnostiach a službách. Erudovaný seniorný tím manažérov je schopný vykonávať komplexné transakcie a zostavovať skúsené vedenie, ktoré dokáže úspešne riadiť biznis po akvizícii. Eco Investment, a.s. preferuje investície do zrelých podnikov s konzervatívnymi, ale stabilnými príjmami z dividend.

Firma Ryba Košice, s. r. o. existovala do 31. októbra 2021. Vtedy sa zlúčila so spoločnosťou TAURIS a bola vymazaná z obchodného registra.

Firma Eco Investmnet sprivatizovala v roku 1996 podnik SCP Ružomberok. V tom čase bolo jej sídlo neďaleko Zvolena v priestoroch kafilérie.