NYT: overujú sa projekty Trump Organization

Kancelária generálneho prokurátora v New Yorku poslala bankám Deutsche Bank a Investors Bank žiadosti na poskytnutie dokumentov o financovaní štyroch veľkých projektov Trump Organization. O tom s odkazom na zdroje oboznámené s priebehom kontroly prokurátora, píše New York Times (NYT).

Podľa novín, prokuratúra začala kontrolovať po tom, čo bývalý advokát amerického prezidenta Michaela Cohena vydal svedectvo Kongresu. Povedal, že Donald Trump nadhodnotil hodnotu aktív vo svojej účtovnej závierke – vrátane tých, ktoré poskytol Deutsche Bank, keď požiadal o financovanie svojich projektov. Advokát tiež uviedol kópie týchto dokumentov.

Publikácia uvádza, že žiadosti prokuratúry sa týkajú úverov, hypoték, úverových liniek a iných finančných transakcií súvisiacich s Trump International Hotel vo Washingtone, Trump National Doral hotel na Floride a Trump Tower v Chicagu. Okrem týchto projektov, dôstojníci presadzovania práva sa tiež zaujímajú o neúspešný pokus Trumpa získania futbalového tímu Buffalo Bills.

Trump pracoval s malou divíziou Deutsche Bank v Spojených štátoch, ktorá sa zaoberá servisom pre veľmi bohatých zákazníkov. Táto divízia napríklad financovala projekt Trump Organization za viac ako 100 miliónov dolárov, keď v roku 2012 otvoril hotel s golfovým klubom na Floride s obchodným názvom Trump National Doral, a viac ako 170 miliónov dolárov, keď prestaval starú poštu vo Washingtone na hotel Trump International.

Ďalšou bankou, od ktorej požiadala Generálna prokuratúra dokumenty, je Investors Bank z New Jersey. V tomto prípade ide o financovanie projektu Trump Park Avenue v New Yorku. Je to bývalý hotel, ktorý kúpil a prestaval súčasný prezident Spojených štátov na samostatné byty.

Deutsche Bank a Investors Bank odmietli informácie komentovať. Organizácia Trump Organozation neodpovedala na žiadosti NYT.