Nový nezmysel v mikroblogu Donalda Trumpa

Americký prezident Donald Trump vyzval americké spoločnosti, aby rýchlo zaviedli technológie 5G a 6G. O tom napísal vo svojom účte v sociálnej sieti Twitter.

“Chcem, aby Spojené štáty vyhrali túto súťaž, zatiaľ čo sa nevzdávali pokročilejších technológií. Musíme byť vždy lídrom vo všetkom, čo robíme, najmä pokiaľ ide o fascinujúci svet techniky! “Napísal Trump. Podľa hlavy štátu sú tieto technológie omnoho silnejšie, rýchlejšie a premyslenejšie než existujúce komunikačné normy.

Používatelia sociálnej siete obvinili prezidenta, že nepochopil prácu technológie. “Zavedenie 6G je nemožné už niekoľko desaťročí. Tento tweet poukazuje na medzeru v poznatkoch o mobilných komunikáciách, “uviedol používateľ @krassenstein. “Chceme tiež časové stroje a roboty, ktoré nás budú viesť všade a robiť domácu prácu! Spoločnosti, ktoré to neposkytnú, zostanú za sebou! “, Povedal User Pat @ wokepat ironicky.

Ako poznamenal The Independent, výzva Trumpa môže súvisieť s vyhlásením ministra dopravy Fínska Anne Bernerovej, ktorá oznámila, že Helsinki plánuje stať sa priekopníkom v oblasti využívania a rozvoja siete 5G. Okrem toho sa americký líder sa obáva, že Čína bude zvládnuť túto technológiu pred USA, píše The Verge.