NBS upozorňuje na podvody falošnej FEB Bank

BRATISLAVA – Národná banka Slovenska upozorňuje na podvody spoločnosti FEB Bank. Odkaz na internetovú stránku vymyslenej banky nájdete tu. Informuje dohľad NBS na svojom portáli

Pri overení poštovej adresy vymyslenej banky prostredníctvom internetového vyhľadávača sa ukáže, že na danej poštovej adrese sídli francúzska univerzálna banka BNP Paribas.

Na portáli banky je chybná gramatika slovenského jazyka. Ako príklad uvádzame nasledovnú vetu: “Teda Budovanie nového vzťahu s naši partneri, inováciou v tomto vzťahu je projekt, ktorý poháňa ženy a muži banky FEB. ” Správne by text mal znieť: “Teda budovanie nového vzťahu s našimi partnermi…ženy a mužov…”

Rovnako NBS FEB Bank neeviduje ani ako poskytovateľa bankových služieb na základe jednotného európskeho povolenia.

Ponúka úver, pri ktorom musí klient vopred zaplatiť poplatok za jeho poskytnutie, čo je podvod. Preto Národná banka Slovenska neodporúča reagovať na ponuku úveru od FEB Bank.

Poškodeným klientom odporúčame obrátiť sa na orgány činné v trestnom konaní a podať trestné oznámenie.

NBS dlhodobo upozorňuje klientov na finančnom trhu, aby dôkladne zvážili, s ktorou spoločnosťou vstúpia do zmluvného vzťahu. Oprávnenie na podnikanie jednotlivých subjektov si môžu spotrebitelia preveriť na internetovej stránke NBS.