Najčastejšie slová strany OĽANO sú mafia a zlodeji

BRATISLAVA – Tento týždeň v parlamente, teda v Národnej rade Slovenskej republiky odzneli slová mafia,  zlodeji, ale aj informácia o krádeži 30 miliárd EUR.

Zazneli zo strany politickej strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Demokracia zdola, Nová väčšina (NOVA). Líder tohto politického konglomerátu, Igor Matovič,   dones nepredstavil žiadne informácie o sume 30 mld. eur. Kto, kedy, ako ich ukradol je neznámy fakt. Slová o 30 mld. eur sú ako Yeti, nikto ho nevidel, ale každý o ňom hovorí. Napriek tomu, že pravdivosť tejto informácie nikdy nebola dokázaná, všetky slovenské médiá ju neustále verklíkujú.

„Ako dospelý som sa rozplakal vtedy, keď mi oco, ktorý už 13 rokov nie je medzi nami, pri nedeľňajšom obede zobral opečenú kožu z kuraťa a že, či si ju môže zobrať a zjesť. A ja jasné, ale veril som, že mi ju nezje, ale on mi ju zjedol a mne začali tiecť takto veľké slzy a neudržal som emócie, no a čo?“ Povedal Igor Matovič.(Plus 1 deň 25. októbra 2010)

Pred časom sa vyjadril, že jeho politická strana OĽANO bude mať viac členov ako politická strana Adolfa Hitlera Národnosocialistická nemecká robotnícka strana (NSDAP).  Za novodobého Adolfa Hitlera označil v parlamente Roberta Fica.

NSDAP od júla 1933 do mája 1945 – jediná legálna strana v nacistickom Nemecku . Po porážke Nemecka v druhej svetovej vojne , v roku 1945, bola rozhodnutím Rady pre kontrolu povolaní vytvorená spojencami v protihitlerovskej koalícii rozpustená. Na Norimberskom procese bolo vedenie strany vyhlásené za zločineckú a ideológia NSDAP bola uznaná za jednu z hlavných príčin vojny.

Politici zo súčasnej koalície sú skupinou autorov ukradnutých textov v  diplomových prácach. Hovorí sa im plagiát. Sú nimi Boris Kollár, Petra Krištúfková a autor kompilátu Branislav Grohling.  Ministerka Veronika Remišová nemá v svojej bakalárskej práci v odbore bábkoherectvo ani jeden citát.  Diplomová práca premiéra Eduarda Hegera nie je v knižničnom fonde Ekonomickej knižnice. Bibliografický záznam o nej neexistuje.

Bývalá ministerka zdravotníctva Andea Kalavská má v svojej dizertačnej práci presne 16 strán, ktoré odkopírovala od svojho školiteľa spolu s preklepmi a štylistickými chybami. Hovorí sa tomu control c, control v. Rozhlas a televízia Slovenskej republiky o prípade pani Andrei Kalavskej neodvysielala reportáž. Tvrdila, že je nedorobená.

Diplomová práca Igora Matoviča obsahuje v 97 % cudzie texty. Ide o texty prehľadových štúdií, ktoré vydal Inštitút liberálnych štúdií. Autormi prehľadových štúdií sú Juraj Renčko, Pavol Karász starší, Pavol Karász mladší a Ján Oravec. Prácu mu dovolila obhájiť komisia na Fakulte manažmentu Univerzity Komenského. Nikto ju nenaháňa.

Plagiát, z latinského jazyka . plagiare – kradnúť, je „umelecké, literárne alebo vedecké dielo, pri ktorého tvorbe bolo použité dielo iného autora (celé alebo sčasti) s cieľom zmocniť sa cudzej práce, zatajiť pôvodný prameň a vydávať dielo za vlastné“. Plagiát je možné pokladať za neautorizovaný citát.

Pôvodca plagiátu sa nazýva plagiátor a tvorenie plagiátov plagiátorstvo.

V umeleckej literatúre sa častejšie než krádež celého diela vyskytovalo prisvojenie prvkov ako: obraz, postavy a podobe. Dielo je označené ako plagiát vtedy, ak sa jeho autorovi dokázalo prekročenie istej hranice.

Napriek tomu, že Igor Matovič je plagiátor textov, verejnoprávne médium Rozhlas a televízia Slovenska šíri jeho názory. Tým podporuje plagiátora vo verejnom priestore. Položme si otázku. Kto je tu zlodej a mafián plagiátorov? Odpoveď si čitateľ nájde sám.