Najbohatšia žena je Françoise Bettencourt Meyers

Časopis Forbes označil dedičku spoločnosti L’Oréal, Françoise Bettencourt Meyersovú, za najbohatšiu ženu na svete.

Podľa publikácie sa majetok Françoise Bettencourt Meyers odhaduje na 49,3 miliardy dolárov. V priebehu roka sa stala bohatšou o 7,1 miliardy dolárov vďaka zvýšenému príjmu kozmetickej spoločnosti.

Bettencourt Myers je vedúcou manažérkou spoločnosti L’Oréal a od roku 1997 pôsobí v predstavenstve. Treba poznamenať, že v čase, keď podnikateľ a jeho rodina vlastnia 33% spoločnosti. Do zoznamu najbohatších žien na svete vstúpila minulý rok po smrti svojej matky Lilian Bettencourt, ktorá bola tiež každoročne uvedená na zoznama.

Druhou najbohatšou ženou dcéra zakladateľa maloobchodu Alice Waltonovej, zakladateľa americkej obchodnej siete Walmart, ktorá sa do zoznamu minulý rok. Tretie miesto sa na Jacqueline Mars, vnučku zakladateľa americkej cukrárenskej spoločnosti Mars.

V roku 1909 Eugène Paul Louis Schueller, mladý francúzsky chemik nemeckého pôvodu, vyvinul vzorec látky na farbenie vlasov nazývaný Oréale. Schuller formuloval a vyrobil vlastné výrobky, ktoré sa potom rozhodol predať parížskym kaderníkom. Dňa 31. júla 1919 spoločnosť Schueller zaregistrovala svoju spoločnosť Société Française de Teinurs Inoffensives pour Cheveux (Francúzska farba na farbenie vlasov). Hlavné princípy spoločnosti, ktoré sa nakoniec stali spoločnosťou L’Oréal, boli výskum a inovácie v oblasti krásy. V roku 1920 spoločnosť zamestnávala troch chemikov.