Na krymskom moste vyhodili do vzduchu kamión, požiar, dve rozpätia mostu sa čiastočne zrútili

MOSKVA / KYJEV – Dňa 8. októbra 2022 došlo k výbuchu nákladného auta na krymskom moste, čo viedlo k požiaru palivových nádrží vlaku.  Údaje o obetiach sa nedajú overiť.

Podľa správ ruských médií 8. októbra 2022 o 06:07 explodoval kamión, ktorý išiel zo strany Tamanského polostrova po Krymskom moste, následkom čoho začalo horieť sedem železničných vagónov  smerujúcich na Krymský polostrov. To spôsobilo zrútenie časti mosta.

Tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov uviedol, že v súvislosti s mimoriadnou situáciou na Krymskom moste dal Vladimir Putin pokyn vytvoriť vládnu komisiu na zistenie príčin mimoriadnej situácie a čo najrýchlejšie odstránenie následkov. Uviedol tiež, že v mene hlavy štátu prileteli na miesto nešťastia minister dopravy Ruska Vitalij Savelyev a šéf ruského ministerstva pre mimoriadne situácie Alexander Kurenkov.

Poradca kancelárie prezidenta Ukrajiny Mychailo Podoľak 8. októbra 2022 na Twitteri uviedol, že incident na Krymskom moste je „začiatok“: „Všetko nelegálne musí byť zničené, všetko ukradnuté musí byť vrátené Ukrajine, všetko okupované Ruskom, musí byť vyhnané.”