Lukašenko: predseda Európskej rady je truľo, ktorý nevie ani len to koleso na traktor namontovať

ŽLOBIN – Prezident Bieloruska Alexander Lukašenko označil predsedu Európskej rady za truľo. Použil ruské slovo čmošnik. Má viacero významov ako napríklad lúzer, idiot kretén, hlupák, truľo. Podstatné meno čmošnik pochádza od ruskej skratky skratky čmo – čelovek mešajuščij obščestvu, čo v preklade znamená človek prekážajúci spoločnosti, či rušivý element.

Na stretnutí so svojimi priaznivcami sa ho jeden účastník opýtal na jeho názor na sankcie, ktoré navrhol na niektorých bieloruských politikov uvaliť Charles Michel, predseda Európskej rady.

Čo vám odpoviem? Čestne povedané, vôbec neviem o čom s nimi hovoriť. Pozrite sa na neho, stojí tam ten, truľo v obleku, ruky má ako baba. Ani koleso na traktore nevymení, Ja som tiež prezident, predseda kadečoho, alebo chlap a nie ako tí, čo sú na zadný pohon,” povedal Alexander Lukašenko. Slovné spojenie “zadný pohon” sa v ruskom jazyku používa na označovanie homosexuálov.

Na videu, ktoré zverejnila štátna tlačová agentúra Belta vidieť ako manifestujúci podporili prezidenta ováciami. Na videu počuť nasledovnú vetu: “Ten Michel je frcguma!”

Alexander Lukašenko sa po voľbách na funkciu prezidenta, ktoré boli 9. augusta 2020 začal stretávať s obyvateľmi rôznych miest.