Lukašenko chce, aby Pán Boh obyvateľov chránil pred vírusom, tí čo sú v zahraničí, nech tam sedia

MINSK – Prezident Bieloruska Alexander Lukašenkov verí, že Pán Boh bude obyvateľov krajiny chrániť pred pandémiou koronovírusa. Informuje o tom tlačová agentúra Belta. 

Viac ako Bielorusko nezasiahla ani jednu krajinu (počas druhej svetovej vojny – poznámka Finančných novín)” Tak to bolo. Naša krajina bola zničená, každá tretí obyvateľ zomrel a veľa ľudí vojna  zmrzačila … Preto by nás Pán Boh mal chrániť pred koronavírusom, už sme stratili veľa obyvateľstva, “ povedal.

„Mám jeden problém: máme presne tie isté podujatia a tu uvažujem, ako to urobiť, aby som tam mohol ísť. Ale neviem, na základe toho, čo sa na nich deje a táto psychóza nás opantala, kam tieto udalosti povedú. Zatiaľ nič nezrušíme, budeme mať všetky plánované aktivity, “uviedol.

Podľa oficiálnych údajov bieloruských orgánov bolo v piatok 27. marca 2020 zaznamenaných v krajine 94 prípadov infekcie.

Predtým bieloruský prezident Alexander Lukašenko nesúhlasil s návratom do krajiny občanov, ktorí odišli po varovaní pred pandémiou koronavírusov a povedal: „Nechajte ich tam sedieť.“

Na celom svete bolo hlásených viac ako 550 000 potvrdených prípadov koronavírusovej infekcie COVID-19, z ktorých najmenej 127 tisíc bolo vyliečených. Viac ako 24 000 pacientov zomrelo na komplikácie spôsobené infekciou.

V súvislosti s pandémiou COVID-19 vyhlásili v mnohých krajinách núdzový stav, zatvorili hranice pre zahraničných turistov, pozastavili prácu škôl, univerzít, nákupných centier a zrušili kultúrne a športové podujatia.

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.