Limbach a láska k Federálnej bezpečnostnej službe

Denník Novaja gazeta, ktorého spolumajiteľom je posledný prezident Zväzu sovietskych socialistických republík, našiel na Slovensku rodinu vyšetrovateľa novinára denníka Meduza Ivana Golunova. Pred časom ho obvinili z prechovávania drog. Testy jeho nechtov, kože a vlasov ukázali, že nie je užívateľom drog. Napísal o tom rozhlasovej stanice Slobodná Európa v ruskom jazyku, ktorá funguje pod značkou Radio Svoboda.
Novinára vyšetroval asistent šéfa Federálnej bezpečnostnej služby pre mesto Moskva Marat Medojev. Novaja gazeta tvrdí, že jeho otec, generál-major vo výslužbe Igor Medojev, býva vo vile pri Bratislave vychováva vnukov. Vedľa neho býva jeho dcéra spojená s podnikom, ktorý vyrába obuv pre ruské tajné  služby. Igor Medojev bol asistentom bývalého ministra obrany Anatolija Serďukova. Denník Večerňaja gazeta tvrdí, že Igor Medojev je veteránom Centra špeciálnych operácií FSB. V roku 2011 keď bol ešte asistentom ministra obrany sa presťahoval na Slovensko.
Kúpil dom v Limbachu, kde žijú bohatí Slováci, vrátane bývalého prezidenta Ivana Gašparoviča. Podľa troch odborníkov v oblasti nehnuteľností, dom môže stáť od 250 do 600 tisíc eur – v závislosti na výzdobe interiéru. Medojev starší pracoval celý svoj život v štátnej službe a jeho manželka nikdy nevlastnila veľký obchod v Rusku, poznamenáva Novaja Gazeta.
Kostol v Limbachu: Foto wikipedia

V blízkosti domu Medojeva je vila, ktorá patrí ich dcére Máji a jej manželovi Pjotrovi Ovsjannikovi, ktorý pracuje v úrade starostu Moskvy. Pjotr Ovsjannikov, podľa denníka Novaja Gazeta, je spojený s majiteľmi firmy Faradaj, najväčším dodávateľov obuvi pre silové rezorty. Za posledných niekoľko rokov spoločnosť získala zákazky za viac ako 11 miliárd rubľov, z ktorých sa väčšina konala bez súťaže. Vila vlastníkov sa nachádza hneď vedľa domov Medojeva a Ovsjannikova.

Igor Medojev sám povedal novinárom, že si kúpil svoj dom za 250 tisíc eur a dostal peniaze z predaja chaty v Rusku. Poznamenal tiež, že dôchodcovia armády v Rusku majú teraz dobrý dôchodok, ktorý predstavuje 3 tisíc eur. Generálmajor povedal, že ani on, ani jeho syn nemali nič spoločné s trestným prípadom proti Ivanovi Golunovovi. Sľúbil, že sa osobne porozpráva s novinárom a požiada ho, aby napísal, že jeho rodina nemá nič spoločné s vyšetrovaním..