Lietajúce auto v Indii? Suzuki a Skydrive sa spojili, aby vyvinuli Skycar

Chcete letieť do práce namiesto toho, aby ste prechádzali premávkou?

No, to nemusí byť tak pritiahnuté za vlasy, pretože toto lietajúce auto postavené spoločnosťou Skydrive v spolupráci so Suzuki už testuje a mohlo by sa dostať do neba už v roku 2026. Môže prepraviť 3 osoby vrátane vodiča a odteraz môže robiť dojazd 15 km. Takže si vezmete tento eVTOL do práce?

Japonský vývojár lietadiel eVTOL SkyDrive sa snaží včas preniknúť na indický trh pokročilej leteckej mobility (AAM) prostredníctvom nových partnerstiev verejného a súkromného sektora. Počas podujatia Gudžarát Global Summit 2024, ktoré sa skončilo 13. januára, spoločnosť podpísala dohody o spolupráci s inžinierskou a technologickou skupinou Cyient a vládou indického štátu Gudžarát.

Gudžarátske ministerstvo vedy a techniky bude spolupracovať so spoločnosťou SkyDrive na vývoji ekosystému potrebného na spustenie leteckých služieb eVTOL v štáte do roku 2027. Vládni úradníci tiež podporia štúdie uskutočniteľnosti zamerané na vytvorenie podnikov AAM v Gudžaráte, ktorý je politickou mocenskou základňou indického premiéra Narendru.

“Budeme úzko spolupracovať s verejným a súkromným sektorom [v Gudžaráte], aby sme poskytli riešenia problémov, ako sú emisie z mobility a preťaženie miest,” povedal generálny riaditeľ spoločnosti SkyDrive Tomohiro Fukuzawa.

Podľa memoranda o porozumení podpísaného 12. januára bude spoločnosť Cyrient podporovať úsilie spoločnosti SkyDrive uviesť svoje trojmiestne lietadlo eVTOL na trh do roku 2028. Spočiatku bude spoločnosť pomáhať s úlohami, ako je vytvorenie príručky technickej publikácie pre plne elektrické vozidlo, ktoré by sa malo používať na lety do 15 míľ.