Kyjev: po Putinovi gránatometom do stanice 112

Dnes približne o 3.40 nadránom kyjevského času neznámy človek vrhol granát granátometom do budovy televíznej stanice 112.

Podľa televízneho kanála, incident na ulici Degtyarevskaya sa odohral asi o 03:40. Boli tam dvaja ozbrojenc. Utiekli. Počas ostreľovania nikto nebol zranený. Prichádzajúca polícia našla poškodenú fasádu budovy.
Polícia podala prípad útoku. Nájdený na mieste útoku tubus na odpaľovanie grnátov dali na expertízu.

 

Televízny kanál  112 Ukrajina  je súkromný informačný kanál, ktorý vysiela od roku 2013 naživo. Kanál sa vysiela cez digitálnu pozemnú sieť DVB-T2, ako aj prostredníctvom satelitov AMOS-2/3/7 a Astra 4A. Prevádzkuje živé spravodajské vysielanie 17 hodín denne.

V predvečer kanál “112. Ukrajina” dostal hroz, pretože plány ukázať film “V boji o Ukrajinu” (Revealing Ukraine), v ktorom americký režisér Oliver Stone a ukrajinský tvorca dokumentárnych filmov Igor Lopatenok sa snažili pochopiť krízu v krajine. Generálny prokurátor, Yuriy Lutsenko, tiež ohrozil kanál, povedal, že “112. Ukrajina” by bola zodpovedná, keby ukázal obrázok.
Generálny riaditeľ “112 Ukraine” Yegor Benkendorf vyzval úrad prezidenta Vladimíra Zelenského, vládu, ministra vnútra Arsen Avakov, úrad generálneho prokurátora a Bezpečnostnú službu, aby odsúdili ostreľovanie.

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.