Kryptomena Ethereum cez noc rekordne zdražela

NEW YORK – Kryptomena Ethereum, ktorá sa považuje za hlavného konkurenta bitcoinu, zaznamenala rekordný rast ceny. Svedčia o tom údaje služby TradingView v noci z 3. mája na 4. mája 2021.

V čase zverejnenia bola hodnota jednej jednotky Etherea 3328,9 USD. Predchádzajúce historické maximum bolo stanovené v januári 2021. Potom, na svojom vrchole, hodnota meny dosiahla úroveň 1 440 dolárov.

V januári sa objavila správa, že kryptomena Ethereum môže v budúcnosti rekordne stúpať. Podľa stratéga výskumnej spoločnosti Fundstrat Global Advisors Davida Greidera sa jeho hodnota môže zvýšiť viac ako sedemkrát – až na 10,5 tisíc dolárov. Teraz expert považuje Ethereum za najlepšiu investíciu v prostredí kryptomeny, ale riziko nemožno ignorovať.

Ethereum je kryptomena (ETH) a open-source platforma založená na decentralizovanej databáze, takzvaný blockchain, ktorý chráni pred neoprávneným zásahom z vonkajšej aj z vnútornej strany. Ethereum je druhá najväčšia kryptomenová platforma podľa trhovej kapitalizácie, hneď za Bitcoinom.

Éter (ETH) je kryptomena generovaná ethereum baníkmi (ťažiteľmi) ako odmena za výpočty vykonávané na zabezpečení. Ethereum slúži ako platforma pre viac ako 1 900 rôznych kryptomien a tokenov, vrátane 47 zo 100 najväčších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie.