Kníhkupectvo Eurobooks: Problém Billa Gatesa

BRATISLAVA – Poznáte ho ako zakladateľa spoločnosti Microsoft; filantropický, dobrosrdečný miliardár, ktorý daroval nekonečné finančné prostriedky na dobré účely po celom svete. Bill Gates má však aj druhú stránku.

O pripravovanej knihe Problém Billa Gatesa Finančné noviny informoval Karol Faith, riaditeľ kníhkupectva Eurobooks. Informácie o celkovej ponuke kníhkupectva nájdete na jeho portáli tu

Predpokladaný dátum vydania: 16.11.2023

Mohli by sme si predstaviť Gatesovu nadáciu ako nevinnú charitatívnu organizáciu, ktorá rozdáva peniaze, spolupracuje so zainteresovanými stranami a načúva túžbam obyvateľov, ktorým chce pomôcť, ale funguje to tak v praxi?

Kniha Problém Billa Gatesa kombinuje bohaté rozprávanie a prelomové reportáže.  Ponúka čitateľom provokatívny a aktuálny protipríbeh o jednej z najuznávanejších osobností sveta – skutočnej globálnej celebrite s medzinárodným dosahom.

Ale viac než to, táto kniha hovorí o životnej politickej otázke okolo ekonomickej nerovnosti a erózii demokratických inštitúcií – prečo by superbohatí mali byť schopní premeniť svoje bohatstvo na politickú moc a ako ďaleko môžu zájsť?