JPMorgan Chase & Co. rizikový kapitál do výskumu

JPMorgan Chase & Co., najväčšia americká banka podľa aktív, sa zapojí do rizikových investícií do biomedicínskeho výskumu.

Divízia J.P. Morgan Private Capital, ktorú banka spustila minulý rok, už vybudovala tímy pre investície rizikového kapitálu v spotrebiteľských, IT a klimatických projektoch. Spustenie Life Sciences Private Capital trvalo 18 mesiacov, generálny riaditeľ J.P. Morgan Private Capital Brian Carlin pre The Wall Street Journal.

Šéfom nového smeru bude známy priemyselný investor Stephen Squinto. V posledných rokoch sa objavilo veľa biotechnologických startupov, povedal Squinto, ale mnohým spoločnostiam chýbajú odborné znalosti potrebné na úspech a tím JPMorgan môže pomôcť veci napraviť.

Nový tím plánuje investovať do projektov v najskoršom aj pokročilom štádiu vývoja. Zameria sa na oblasti, ako je lekárska genetika, autoimunitné a kardiometabolické ochorenia a zriedkavé poruchy, povedal Squinto. Prvé investície sú naplánované na začiatok budúceho roka.

Americké biotechnologické startupy získali v januári až septembri 2022 investície rizikového kapitálu vo výške 23,8 miliardy dolárov, podľa PitchBook Data Inc.

Toto číslo je výrazne vyššie ako úroveň pred Covidom 19 vo výške 17,9 miliardy USD, ale výrazne pod úrovňou 38 miliárd USD z roku 2021.