Je zlý sex dostatočným dôvodom na rozchod?

LIBANON – Harmónia v sexuálnych vzťahoch medzi partnermi je kľúčom k ich šťastnému životu, píše Raseef22. Porušenie tejto harmónie často vedie k rozchodu. 

Autorka článku odhalila niekoľko signálov, ktoré naznačujú, že sex potrebuje záchranu.

„Je chybou myslieť si, že sex nám môže dať všetko a že mať ho je nevyhnutným výsledkom lásky,“ povedala Dina Ashraf (nie jej skutočné meno), ktorá verila, že po šiestich rokoch vzťahu bude všetko dokonalé.
Dina (28 rokov), žijúca v provincii Gíza, priznáva, že táto otázka ju šokovala. Keď sa vydala za „lásku svojho života“, verila, že vzťah zostane taký úžasný ako kedykoľvek predtým, ale zarmútilo ju, keď zistila, že sex sa stal monotónnou rutinou. Manžel myslí len na seba a vôbec sa nestará o jej túžby.
Mladá žena, ktorá sa vydala len pred rokom, priznáva, že v poslednom čase veľa rozmýšľala nad rozvodom. Hovorí: “Pre neho je sex len potreba, ktorú uspokojuje. Vôbec nemyslí na to, čo sa mi páči… Deprimujúce na tom je, že si myslí, že robí dosť. Ale pravdou je, že všetko, čo ma robí cítiť sa rozrušený a sklamaný. Láska nie je nevyhnutne kľúčom k dobrému sexu, pretože nakoniec to môže dopadnúť katastrofou.“
Dina tvrdí, že takto sa ďalej žiť nedá: “Nechcem žiť s človekom, ktorý sa o mňa nestará. Rozprávala som sa s ním viackrát, ale zakaždým mi dá pocítiť, že Žiadam o niečo, na čo nemám právo, a aby sa žena radovala z toho, čo má, a mlčala.”

Žiadny pocit zadosťučinenia

Viac ako 30 % žien nie je spokojných so svojím sexuálnym životom. Niektorí z nich stoja pred neľahkou voľbou: prijať fakt, že sa počas súčasného vzťahu nebudú v posteli baviť, alebo prerušiť vzťahy s niekým, na kom im záleží, aby si zlepšili sexuálny život. Informuje o tom Bustle Life.
Na stránke sa píše, že existuje množstvo signálov, ktorým by mal partner venovať pozornosť.

Pozor na tieto signály

Niet pochýb o tom, že existujú určité ukazovatele, ktoré signalizujú, že ste rukojemníkom zlého sexuálneho vzťahu a že musíte rýchlo urobiť nejaké rozhodnutie.   Webová stránka Bustle Life uvádza niektoré z nich, vrátane zlého počúvania. Kľúčom k dobrému sexu je dobrá komunikácia a jedným z kľúčov k dobrej komunikácii je počúvanie. Je potrebné, aby bol váš partner nielen zdatným rečníkom, ale aj pozorným poslucháčom. Tiež, ak váš partner povie, že „nechcú nič meniť“ a že „nikto sa ešte nikdy nesťažoval“, znamená to, že k žiadnej zmene nedôjde. Snažíme sa tiež všetkými možnými spôsobmi presvedčiť samých seba, že v posteli nemáme žiadne problémy a že sa túžime „stretnúť“ s partnerom, aj keď je v skutočnosti všetko dosť smutné.
Nemali by ste si myslieť, že akékoľvek problémy sexuálnej povahy je možné napraviť pomocou tabletiek, pretože „chémiu“ nie je možné zaviesť. Špecialistka na vzťahy Camille Nasser hovorí, že kvalitný sex je kľúčom k dobrému vzťahu medzi manželmi, no nie je nevyhnutne kľúčom k pevnému manželstvu. Dôležitú úlohu zohráva vzájomné porozumenie, vďaka ktorému sa dosahuje „spokojnosť“. Hovorí: “Vzťahy sú postavené na náklonnosti a láske, nie na sebestrednosti. Preto akýkoľvek pokus demonštrovať to z jednej alebo druhej strany alebo násilie, rovnako ako nedostatok lásky a náklonnosti, je to, čo v konečnom dôsledku ničí vzťah a vedie k rozísť sa “.

Dosť dôvodov na rozchod?

Nakoľko je sex potrebný na udržanie silného romantického vzťahu? Je zlý sex dostatočným dôvodom na rozchod? Mnoho ľudí si nemyslí, že sex môže byť dôvodom na rozchod. Nahla Muhammad (45, meno zmenené) pre Raseef22 povedala, že sa so svojím manželom rozviedla kvôli sexu a čelila odsúdeniu zo strany svojej rodiny.
Nakhla, ktorá žije v provincii Káhira, vysvetľuje, čo sa jej stalo: “Moje manželstvo trvalo 4 roky, počas ktorých som nebola šťastná. Snažila som sa mu prispôsobiť v posteli, ale bol neznesiteľný. Postupom času som jeho vôňu nenávidela,” jeho dotyky, jeho telo a jeho vzhľad. Bála som sa, že aj ja budem nenávidieť svoje telo, a tak som sa rozhodla pre rozvod.”
Nakhla dodáva: “Nebolo to ľahké. Keď som rodine povedala, že sa chcem rozviesť, pýtali sa, či ma manžel bije a odopiera mi peniaze. Keď som povedala nie, nahnevali sa. Povedala som mame, čo sa deje , a ona mi povedala že je to bežná vec pre všetky ženy. Treba byt spokojná a nevadiť sa. Ale ja som bola neoblomná. Rodina so mnou po rozvode prestala komunikovat.  Potom sme komunikáciu obnovili, ale moje rozhodnutie stále odsudzujú .”

Niektoré vzťahy vyhoria

Článok Emmy Glassman-Hughes uverejnený na Elite Daily hovorí, že iskra medzi dvoma ľuďmi na začiatku vzťahu môže byť príťažlivá. Existuje atrakcia; tomu sa nedá odolať. Neustále sa dotýkate, bozkávate, objímate a máte veľa sexu. Ale po určitom čase sa frekvencia sexu znižuje a to je úplne normálne. Ale to nie je nič v porovnaní s nedostatkom príťažlivosti alebo úplným nedostatkom komunikácie.
Sexuológ Shaden Francis v rovnakom kontexte tvrdí, že sex je vo vzťahu veľmi dôležitý a že miera jeho dôležitosti sa líši od človeka k človeku. Pre niektoré páry je sex mimoriadne dôležitý, pre iné menej dôležitý alebo vôbec. Nie všetky vzťahy vyžadujú aktívny sexuálny život: “Sú páry, ktoré sú dokonale šťastné bez sexu a nie je problém, ak sú obaja skutočne šťastní a akceptujú to.”
Tak či onak, kľúčom k dobrému sexu je komunikácia. Je potrebné, aby pár v určitom okamihu pochopil, že ideálny sex neexistuje. Všetko závisí od vašej nálady a aktuálnych okolností. V tomto prípade neexistuje jediné pravidlo, ktoré by sa dalo dodržiavať, no ak ide o úplnú apatiu a sexuálnu nespokojnosť, potom by ste možno mali popremýšľať o trvalom odlúčení.