Ján Urbančík zo samozvanej internetovej stránky konšpirátori nemá na svojom konte ani jednu vedeckú štúdiu z oblasti práva médií, alebo logiky

BRATISLAVA – Vo vedeckých databázach Web of Science a SCOPUS nie je ani jedna vedecká štúdia Jána Urbančíka, predsedu Občianskeho zruženia konšpirátori.

Nie je ani z oblasti práva médií, nie je ani z oblasti logiky a ani ľaľa ha, papľuha, ani z olasti konšpiračných teórií.

Konšpiračná teória alebo sprisahanecká teória je názor, ktorý tvrdí, že istá skupina ľudí vedome a tajne, teda konšpiračne,  pôsobí v neprospech inej skupiny ľudí alebo celého ľudstva. Konšpiračné teórie teda vysvetľujú historické alebo súčasné udalosti ako výsledok tajného sprisahania skupiny vplyvných, mocných činiteľov.

Občianske zruženie ako celok, a ani jeho členovia nikdy nezverejnili vedeckú štúdiu venovanú pravdivosti, či nepravdivosti informácií. Tento pravdivý fakt je možné overiť si v svetových vedeckých databázach.

Na Slovensku sa rozširuje názor o tom, že môže existovať pravdivý, alebo nepravdivý názor, prípadne škodlivá, či nie škodlivá informácia. Z hľadisky formálnej logiky ako vedy je toto tvrdenia klamstvo. Názor je len názor.

Web of Science Core Collection je online akademická služba založená společností Thomson Reuters a v současné době poskytovaná společností Clarivate Analytics.

Databáza je k dispozíi v Univerzitnej knižnici v Bratislave.

Online portál spoločnosti Clarivate Analytics je vstupná brána do celého radu informačných zdrojov. V Ústrednej knižnici máte prístup do databáze Web of Science Core Collection, Journal Citation Reports, Essential Science Indicatiors a Current Contents Connect. Web of Science umožňuje rozsiahlu a detailnú analýzu citácií dokumentov, inštitúcií a autorov. Vďaka prepojenosti a prepracovanosti dát poskytuje možnosť kalkulácie citácií z rôznych uhlov – napríklad z hľadiska jednotlivých odborov, vývoja v čase, geografickej lokácie a množstva ďalších.

Pre viac informácii ku kritériám výberu do databáze Web of Science môžete navštíviť nasledovnú webovú stránku https://clarivate.com/products/publisher-relations/, kde nájdete odpovede na proces výberu odborných časopisov, konferenčných zborníkov, rovnako ako odborných monografií.

Podrobné informácie o platforme Web of Science Citation Connection nájdete aj  na webe http://clarivate.libguides.com/home.

Scopus je multidisciplinárna bibliografická, citačná a abstraktová databáza prevádzkovaná vydavateľstvom Elsevier. Patrí medzi najväčšie databázy svojho druhu na svete. Funguje od roku 2004.

Občianske zruženie konšpirátori nie súčasťou politickej, súdnej, či výkonnej moci. Jej postavenie je také isté ako postavenie Spolku priateľov žehu v Českej republike. Spoločnosť priateľov žehu je české občianske združenie , ktoré zaisťuje svojim členom spopolnenie bez obradu či s obradom, prípadne aj uloženie na vybranom cintoríne.

V českých krajinách existovali dvaja predchodcovia Spoločnosti priateľov žehu – Spoločnosť pre spaľovanie mŕtvol , založená roku 1899 a spolok Krematórium , ktorý vznikol v roku 1909. Do roku 1922 existovali oba spolky súčasne, potom Spoločnosť pre spaľovanie mŕtvol ukončila činnosť a odovzdala finančný zostatok a svoje písomnosti Krematóriu . Prvým predsedom spolku Krematórium sa stal dramatik Jaroslav Kvapil (1868-1950). V roku 1955 zmenilo hnutie Krematórium meno na Spolok priateľov žehu av roku 1966 na dnešnú Spoločnosť priateľov žehu.

Spoločnosť a jej predchodcovia sa zasadili o uzákonenie žehu v Československu a vznik prvých trinástich krematórií na jeho území.

Členský príspevok je jednorazový. Z neho sa napríklad hradí vlastný pohreb žehom , pietny akt spojený s hudobnou vložku, duchovný alebo rečník, prevoz rakvy do najbližšieho krematória.

Internetová stránka a občiasnke zruženie konšpitátori sú v konflikte záujemov. Neplatia je občania, ale mediálne agentúry. Je ich niekoľko desiatok.