Investície 500 mil. EUR do infraštruktúry Krymu

Investičná spoločnosť z Bahrajnu môže investovať 500 miliónov EUR do infraštruktúrnych projektov na Kryme. Denník Izvestia to uvádza s odkazom na predstaviteľa bahrajnskej spoločnosti v strednej a východnej Európe Stefana Dovina.

Podľa neho je spoločnosť pripravená začať realizovať projekty do konca roka. Ako poznamenal zástupca spoločnosti, v apríli bolo podpísané memorandum o spolupráci medzi ruskými a bahrajnskými stranami.

„Napríklad, ak začneme realizovať projekty v oblasti výstavby ciest alebo železničnej infraštruktúry, potom investície na Kryme dosiahnu sumu približne 500 miliónov EUR, alebo ešte viac,“ tvrdí Dovina.

Poznamenal, že spoločnosť  z  Bahrajnu vidí na poloostrove veľký investičný potenciál. V júni, portál Kryminform oznámil, že Krym podpísal tri investičné dohody v hodnote 450 miliónov rubľov ako súčasť Petrohradského medzinárodného ekonomického fóra.

Portál Kryminfo 25. júna 2019 priniesol informáciu o tom, že nemecký investor vložil do výroby hadíc 300 000 EUR.

Ruská federácia tvrdí, že Krym sa stal súčasťou Ruska v dôsledku referenda, ktoré sa konalo v marci 2014. Ukrajina, Spojené štáty americké, členovia Európskej únie a ďalšie krajiny neuznávajú jeho výsledky a považujú pripojenie polostrova k  Rusku za anexiu a okupáciu. Moskva trvá na tom, že proces pripojenia Krymu spĺňa normy medzinárodného práva. Ukrajina tvrdí, že pripojenie Krymu k Ruskej federácii je porušením medzinárodného práva.