Informačné technológie na Detskej univerzite UK

Máte program pre deti na prázdniny? Ešte dva týždne sa môžu prihlasovať na DUK Online a študovať na Detskej Univerzite Komenského aj z pohodlia domova, vyhrať jednu z 9 tech hračiek či na workshope spolutvoriť appku pre budúcnosť!

Ešte dva týždne sa deti môžu pridať k malým študentom a študovať Detskú univerzitu Komenského online formou. Na DUK Online (www.dukonline.sk) sa totiž dá prihlasovať do konca júla, spätne si pozrieť zmeškané prednášky, vyplniť testy a ukončiť detskú letnú univerzitu diplomom. Organizátormi DUK sú Divadlo Aréna a UK Bratislava a odborným garantom a realizátorom unikátnej vzdelávacej online formy DUK Online je spoločnosť Datalan, ktorá „živé“ prednášky prináša stovkám detí cez internet. Počas leta na deti čaká spolu 9 zaujímavých videoprednášok od inšpiratívnych profesorov zo Slovenska aj zahraničia, ako aj ďalší pestrý program. Detská univerzita Komenského Online je pre všetky deti zdarma. Deti tak bez ohľadu, či sú doma, alebo na prázdninách pri mori či u starých rodičov, môžu získať poznatky  úplne bezplatne. Stačí im internet a chuť vzdelávať sa. Okrem diplomu zároveň môžu získať výhru – keďže ide o 9. ročník, hrá sa o deväť tech hračiek!

 Podmienkou je prihlásenie sa na www.dukonline.sk a to do 31. júla. Netreba žiadne heslo ani prístupový kód. Študenti sú evidovaní na základe mena a e-mailu. Videoprednášky sú zverejňované každý utorok až do 3. septembra na stránke www.dukonline.sk Po prednáške deti cez online formulár vyplnia skúšobný test. Veľkou výhodou je možnosť si prednášku alebo jej časť prehrať znova. Diplom absolventa Detskej Univerzity Komenského Online získajú tí študenti, ktorí úspešne absolvujú aspoň 6 z 9 testov, a bude im zaslaný poštou do 15. septembra.

Tak ako DUK, aj DUK online je DUK je určené pre deti vo veku od 9 do 14 rokov. So študentmi bude online komunikovať DUK online koordinátor, ktorý im bude nielen posielať výsledky online testov, ale aj zodpovie akúkoľvek otázku k štúdiu, prednáškam či profesorom. Online vy­učo­va­nie je kapacitne neobmedzené. Ani tento rok nebude chýbať špeciálny IT workshop pod záštitou Datalanu, na ktorom sa desiatky detí zoznámia s technológiami budúcnosti. Zúčastniť sa ho môžu aj študenti online štúdia. Workshop organizuje Datalan v spolupráci s IBM Slovensko a spoločnosťou DORPS, ktorá deťom predstaví atraktívnu inováciu – vlastné multiplatformové aplikácie rozšírenej reality.

Spoločnosť Datalan, slovenský líder v oblasti informačných technológií, podporuje rozvoj vzdelávacích aktivít a digitálnych zručností dlhodobo. Do projektu DUK sa zapojila, keďže záujem detí o štúdium na DUK bol neustále vyšší ako kapacita divadla. Online videoprednášky umožňujú zapojiť sa deťom odkiaľkoľvek a kedykoľvek. Deti sa tak môžu vzdelávať a pripájať zo Slovenska aj zahraničia, z prázdnin u starých rodičov, či priamo z pláže cez počítač, tablet či smartfón.

 

 

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.