Immofinanz len bez uhlíkových emisií

VIEDEŇ – Immofinanz  je realitná skupina, ktorej aktivity sú zamerané na na ôsme hlavné trhy v Európe a teraz rozširuje svoju  ponuku o  cenovo dostupné bývanie.

Témou tohtoročného World Habitat Day je urýchlenie mestských opatrení pre svet bez uhlíkových emisií, spoločnosť IMMOFINANZ predstavuje projekt TOP on STOP, v rámci ktorého budú jednopodlažné obchodné parky STOP SHOP prestavané tak, aby vzniklo nízko nákladové bývanie šetrné k zdrojom, ktoré v strednodobom horizonte vytvorí až 12 000 nových bytov. Táto najnovšia inovácia predstavuje ďalší príspevok spoločnosti IMMOFINANZ v boji proti klimatickým zmenám, zapečateniu pôdy a explózii nákladov na bývanie. “Vytvárame vysokokvalitné bývanie pre ľudí s nižšími a strednými príjmami. A budujeme klimaticky neutrálne bývanie vďaka našej plánovanej drevostavbe a ekologickému energetickému konceptu,” vysvetlil Dietmar Reindl, COO spoločnosti IMMOFINANZ.

Klimaticky neutrálna energetická koncepcia zahŕňa využívanie fotovoltaiky, rekuperácie tepla a geotermálnej energie, ako aj odbremenenie pôdy so zelenými strešnými záhradami. Pilotný projekt už odštartoval v Rakúsku a bude pokračovať v ďalších lokalitách po získaní potrebných povolení. TOP on STOP je jedným z mnohých IMMOFINANZ a STOP SHOP projektov na podporu udržateľného rozvoja a aktívny prístup spoločnosti k budúcnosti udržateľného podnikania bol navyše nedávno ocenený certifikátom Smarthead 2021.

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.