Gastrolístky sa menia na v januári elektronické karty s benefitmi, zamestnávatelia prejavujú záujem

BRATISLAVA – Papierové gastrolístky nahradia od januára elektronické karty. Spoločnosti, ktoré ich vydávajú, však evidujú záujem od firemného sektora aj pre zabezpečenie ďalších zamestnaneckých benefitov.

Elektronické gastrokarty môžu pomôcť aj pri riešení sociálnych problémov vrátane energetickej chudoby. V podnikateľskom podcaste od A po ZZZ to uviedol výkonný riaditeľ Asociácie moderných benefitov (AMOBE) Juraj Králik.

„Združujeme firmy, ktoré sú ľuďom známe najmä vydávaním stravovacích poukážok a riešeniami zamestnaneckých benefitov. Ale tieto firmy nie sú len o stravných poukážkach, ale aj o ďalších adresných riešeniach a službách, od rekreačných poukazov, darčekových poukážok, cez zabezpečovanie pitného režimu, digitálnych stravovacích/benefitných kariet, poukazov na zdravotnú starostlivosť až po palivové karty a podporu sociálnej starostlivosti.

Z pohľadu firiem sa stáva kľúčovým boj o kvalitného zamestnanca, ktorý sa dnes rozhoduje pre tú-ktorú firmu nielen vo vzťahu ku platu, ale aj k zamestnaneckým benefitom,“ zdôraznil Králik.

Podobným riešeniam dokázala AMOBE pomáhať aj po začiatku vojnového konfliktu ukrajinských odídencom, pre ktorých vydávala stravné poukážky. “Stravné poukážky sú jednou z najžiadanejších foriem podpory a aj to dokazuje, že táto infraštruktúra, v tomto prípade papierové stravné poukážky, dokáže byť veľmi efektívnym a rýchlym nástrojom pri distribúcii takejto adresnej a účelovej pomoci,“ konštatoval Králik s tým, že v zahraničí sa využívajú
omnoho viac.