Forbes: tí či najviac zbohatli a čo najviac stratili

NEW YORK – Časopis Forbes zostavil zoznam najúspešnejších podnikateľov, ktorí najviac zbohatli, ale aj tých čo najviac schudobneli v roku 2019. Hodnotenie je uverejnené na webovej stránke média.

Najúspešnejším podnikateľom v minulom roku bol majiteľ Louis Vuitton Moet Hennessy Bernard Arnault. Je tiež tretím najbohatším človekom na planéte, jeho majetok presahuje 100 miliárd dolárov. Hodnota kapitálu Arno stúpla o 40 miliárd dolárov. Mark Zuckerberg, hlavný investor Facebooku, sa umiestnil na druhom mieste medzi úspešnými podnikateľmi roku 2019. Jeho kapitál sa zvýšil o 22,1 miliárd dolárov. Na treťom mieste v zozname víťazov je Amancio Ortega, vedúci Inditexu. Za tento rok zbohatol o 17,3 miliárd dolárov.

V zozname „porazených roka“ bol generálny riaditeľ Amazonu Jeff Bezos, jeden z najbohatších ľudí na svete. V roku 2019 stratil kvôli rozvodu 13,1 miliárd dolárov. Generálny riaditeľ spoločnosti Wipro Limited Azim Premji prišiel o miliardu. Subhash Chandra, šéf indického mediálneho konglomerátu Essel Group, tiež stratil časť svojho kapitálu, presne 3,4 miliardy dolárov.