Firma Polymetal sa bude registrovať v AIFC a AIX

ASTANA / BRUSEL – Európsky depozitár Clearstream, jeden z depozitárov v EÚ spoločnosti Polymetal, zrušil obmedzenia týkajúce sa cenných papierov zaznamenaných v Citibank Bank N.A. UK.

Polymetal International plc je anglo-ruská ťažobná spoločnosť registrovaná v Saint Helier v Jersey. Je kótovaná na londýnskej burze cenných papierov a moskovskej burze.

Podľa depozitára môžu byť tieto cenné papiere uložené priamo na registrátora Medzinárodného finančného centra Astana (AIFC) v Kazachstane kde je burza Astana International Exchange (AIX). V auguste Polymetal dokončil svoju redomiciliáciu s Jersey do AIFC. AIX sa stal primárnou stránkou spoločnosti na kótovanie. Polymetal je ruským producentom striebra a jedným z popredných ťažiarov zlata. Podniky holdingu sa nachádzajú v regiónoch Magadan a Sverdlovsk, na území Chabarovsk, Jakutsku, Čukotke a Kazachstane. Najväčším akcionárom je konzorcium ománskych investorov vedené fondom Mercury Investments International, ktorý vlastní ománska vláda (približne 24 %).

Spoločnosť Polymetal Group of companies bola založená v roku 1998 v Petrohrade Alexandrom Nesisom zo skupiny ICT Group[3] a odvtedy vybudovala portfólio zlatých a strieborných baní v Rusku, Kazachstane a Arménsku. V októbri 2011 spoločnosť Polymetal úspešne dokončila umiestnenie akcií v hodnote 491 miliónov libier na londýnskej burze cenných papierov, čím spoločnosť ocenila na 3,55 miliardy libier a stala sa prvou spoločnosťou založenou v Rusku, ktorá získala prémiové kótovanie na LSE. V decembri 2011 sa Polymetal International stala jednou z prvých dvoch spoločností pochádzajúcich z Ruska, ktoré boli zahrnuté do indexu FTSE 100