Fedotov: ochrana novinárov zachová objektívnosť

Dnes sa  Pezinku začalo 1. medzinárodné mediálne fórum s podptitulom “Sloboda žurnalistiky  kontexte ľudských práv, nových technológií a medzinárodnej informačnej bezpečnosti.”

Podujatie má zámer stať sa prvým medzinárodným podujatím v strednej a východnej Európe kde teoretici a praktici na kvalitatívne novej úrovni diskutovať o aktuálnych problémoch žurnalistiky.

Organizátormi podujatia sú Moskovská štátna univerzita M. V. Lomonosova, ruský časopis Meždunarodnaya žizň. Partnetom  podujatia je firma Comenius Analytica.

“Téma médiafóra je dôleźitá svojou aktuálnosťou a vážnosťou, — vyhlásil  na otvorení podujatia mimoriadny a spolnomocnený veľvyslanec Ruskej federácie v SR Alexej Fedotov, Vidíme ako prenasledujú novinárov za čestné plnenie si profesionálnej práce. Je nevyhnutný medzinárodný mechanizmus ich ochrany. Pomôže zachovať profesionalizmus a objektívnosť médií.

Šéfredaktor časopisu Armen Aganesian, poveal, že “na pôde fóra sa diskutuje o perspektíve rozvvoja kvalitnej a objektívnej žurnalistiky.”

Na pôde fóra sa bude diskutovať o slobode žurnalistiky a zabezpečení ľudkých práv, vrátane problematiky zneužívania slobody médií. Bude sa hoorť aj o tom ako sa globálna mediálna sféra používa kôli zdôvodneniu vojenského riešenia medzinaŕodných problémov, či zásahy do vnútorných záležitostí iných štátov

Významnou oblasťou, o ktorej sa bude diskutovať je detekcia a eliminácia reťazco falšovaných správ, či tendenčnému obsahu.