Bohatá Ruska predá akcie ADQ Abú Dhabí

PARÍŽ – Margarita Louis-Dreyfus, ktorá vlastní 96 percent obchodníka s obilím Louis Dreyfus Group, uzavrela dohodu. Súhlasila s predajom 45 percent spoločnosti štátnemu investičnému fondu ADQ Abú Dhabí. 

Najbohatšia ruská žena na svete sa rozhodla pre takýto krok, aby vykryla dlhy, ktoré sa vytvorili po smrti jej manžela. Forbes predtým napísal, že majetok Louis-Dreyfusa sa odhaduje na 5,6 miliárd amerických dolárov (USD). Akcie predala, aby splatila dlhy, ktoré sa odhadujú na 1 mld. USD

Náklady na dohodu neboli zverejnené. Záujem o obchodníka vzrástol v dôsledku pandémie koronavírusov, pretože vlády v mnohých krajinách sa rozhodli zabezpečiť dlhodobé dodávky potravín občanom.

Ruska Margarita Louis-Dreyfus sa na rodila v Sovietskom zväze v Petrohrade.  Je francúzska podnikateľka, jedna z najbohatších žien v Európe s majetkom 8,4 miliárd dolárov, najbohatšia ruská žena na svete.  Bývalá väčšinová akcionárka futbalového tímu Olympic z Marseille. Výkonná riaditeľka konglomerátu Louis Dreyfus. Zdedila majetok po svojom manželovi podnikateľovi Robertovi Louis-Dreyfusovi po jeho smrti.