Bogart: cena bitcoinu by mala dlhodobo rásť

LONDÝN – Generálny partner spoločnosti Blockchain Capital vysvetlil, prečo sa v nasledujúcich piatich rokoch zvýši cena prvej kryptomeny a krátkodobé obchodovanie nedáva zmysel.

Akákoľvek krátkodobá obchodná stratégia s bitcoínmi je nesprávna, uviedol generálny partner spoločnosti Blockchain Capital Spencer Bogart v rozhovore pre televíziu Bloomberg. Podľa jeho názoru bude miera prvej kryptomeny vykazovať stabilný rast v priebehu 5 rokov.

Bogart nazval politiku Číny, ktorá je podľa jeho názoru hlavnou príčinou kolísania cien prvej kryptomeny v posledných mesiacoch, prvou hnacou silou dlhodobého rastu bitcoinov. Napriek nejednoznačnosti krokov vlády krajiny sú na mincu komplexne vyladené, odborník si je však istý.

25. novembra tento rok čínske úrady oznámili vynútené uzavretie 173 kryptomenných výmen. Podľa Bogartovej je odstránenie tieňových spoločností, ktoré pracujú s digitálnymi peniazmi vládou krajiny, pozitívnym krokom. To umožní veľkým blockchainovým spoločnostiam získať podporu a dôveru zo strany štátu a jeho obyvateľov, čo tiež prispeje k zvýšeniu ceny bitcoínov, je odborník presvedčený.

Dňa 25. novembra 2019 čínske úrady oznámili vynútené uzavretie 173 kryptomenných výmen. Podľa Bogarta je odstránenie tieňových spoločností, ktoré pracujú s digitálnymi peniazmi vládou krajiny, pozitívnym krokom. To umožní veľkým blockchainovým spoločnostiam získať podporu a dôveru zo strany štátu a jeho obyvateľov, čo tiež prispeje k zvýšeniu ceny bitcoinov, je presvedčený odborník.

Bogart tiež spomenul postoj ČĽR k ťažbe bitcoinov. Začiatkom novembra tohto roku Národná komisia pre rozvoj a reformu Číny (NDRC) vylúčila ťažbu kryptomeny zo zoznamu nežiaducich aktivít. Odborník tvrdí, že takéto kroky preukazujú pozitívny postoj vlády krajiny k digitálnym peniazom.

Generálny partner spoločnosti Blockchain Capital poznamenal, že by sa malo pamätať aj na tretie bitcoinové polčasy, ktoré sa uskutoční v máji 2020. Po prvých dvoch zníženiach odmeny za ťažený blok vzrástla prvá kryptomena o 3420%, respektíve o 4080%.

Posledným dôvodom dlhodobého rastu ceny digitálnej meny Bogart nazval rozvoj kryptografického priemyslu. Podnikateľ uviedol, že bitcoín sa za posledné dva roky vyvinul z vtipu do systému, ktorý spracovával transakcie v hodnote viac ako 1,6 bilióna dolárov.