Bludy v médiách nielen v Rusku, ale aj v USA

Christine Blasey Ford svedčil v Kongrese o údajnom sexuálnom obťažovaní sudcom Brettom M. Cavanaughom v septembri, portál Right Wing News rozvinul svoje divoké aktivity na Facebooku,” píše The New York Times. “Podľa Facebooku, táto konzervatívna stránka, vedená bloggerom Johnom Hawkinsom, vytvorila počas minulého roka sériu stránok Facebooku a účtov pod rôznymi menami,” uviedla novinárka Shira Frankelová z The New York Times

“Po tom, čo Ford dosvedčil svedectvo, Right Wing News uverejnil niekoľko falošných článkov o tom, vrátane tvrdenia, že jeho právnici boli podplácaní demokratmi, a potom použil sieť stránok a účtov na Facebooku, aby tieto články zopakovali, aby sa rýchlo šírili na internete. , – hovoria noviny závery výskumníkov sociálnych sietí. “Výsledkom bolo šírenie dezinformácie v reálnom čase, ktoré začali Američania pre Američanov,” – píšu noviny.

Podľa publikácie sa v správach Right Wing označujú zmeny v šírení internetovej dezinformácie. V  USA tvrdia, že v roku 2016, pred prezidentskými voľbami, ruskí činitelia so štátnou podporou využili Facebook a Twitter na ovplyvnenie voličov v Spojených štátoch s odpojením vyhlásení. Niekoľko týždňov pred parlamentnými voľbami v USA, ktoré sa uskutočnia 6. novembra 2018,  sa takéto kampane stávajú sa domácim fenoménom,” hovorí článok.

“Teraz existujú dobre rozvinuté siete Američanov, ktoré sa zameriavajú na iných Američanov prostredníctvom zámerne navrhnutých manipulácií,” povedala Molly McKewová, výskumná pracovníčka New Media Frontier. V novinách sa uvádza, že politika vždy využíva deformácie pravdy. Tentoraz je rozdiel v tom, že americké webové stránky napodobňujú stratégiu Ruska do roku 2016 tým, že aktívne vytvárajú na Facebookoch siete stránok a účtov vrátane mnohých falošných, ktoré vytvárajú falošný dojem, akoby ichpodporovali, sú veľmi populárne, uviedli vedci. “Táto aktivita sa deje aj na Twitteri,” hovorí článok.

Tento mesiac Twitter zablokoval sieť 50 účtov, ktoré podľa neho viedli Američania.  Facebook uviedol, že identifikoval 559 stránok a 251 účtov, ktoré boli vedené Američanmi, z ktorých mnohí koordinovali nepresný a zavádzajúci obsah.

“Ak sa pozriete na objem, väčšina informačných operácií, ktoré pozorujeme, vykonávajú domáci herci,” povedal Nathaniel Gleicher, vedúci bezpečnostného oddelenia spoločnosti Facebook. “Podľa neho účty a stránky odstránené Facebookom vo štvrtok porušili jeho pravidlá týkajúce sa spamu a mnohé domáce organizácie mali pravdepodobne finančné dôvody na šírenie dezinformácií. miesta plné reklamy “, – hovorí článok. Navyše, podľa Gleichera, senzačný politický obsah sa stal efektívnejším spôsobom, ako lákať používateľov, než klebety o celebritách alebo správy o prírodných katastrofách.

Publikácia zdôrazňuje: v USA “sociálne siete môžu odstrániť domácu dezinformáciu iba vtedy, ak americké organizácie, ktoré ju vyrábajú a distribuujú, začnú používať metódy, ktoré porušujú podmienky užívateľských dohôd – napríklad vytvárať podvodné účty”.

Kedy sa hovorilo Sovietsky trpaslík najväčší trpaslík na celom svete. Dnes by sme povedali ruské a americké klamstvo náš vzor.