Bitcoin získa svoju hodnotu po desiatich rokoch

V nadchádzajúcich rokoch sa digitálne peňažné odvetvie zmení, milióny a možno miliardy používateľov začnú denne používať kryptomeny. Tvorca karty Cardano Charles Hoskinson si je istý, že Bitcoin sa bude môcť vrátiť k historickému maximu 20 000 USD len v priebehu 10 až 11 rokov.

Charles Cardinson, zakladateľ spoločnosti Cardano, spoluzakladateľ Ethereum a vedúci blockchainovej firmy IOHK, povedal počas konferencie Crypto Finance, informuje Cointelegraph. Podnikateľ porovnal situáciu na trhu so špekuláciami so spoločnosťou Amazon, ktorá stratila 95% svojej hodnoty za dva roky vďaka bubline internetových firiem.

“My (cryptoindustry, – ed.) Môžeme trvať 11 rokov na dosiahnutie ukazovateľov roku 2017, ale v tomto momente sa budeme veľmi odlišovať od ostatných ekosystémov. Budeme mať milióny, možno aj miliardy užívateľov, ktorí budú pri nákupe tovaru a služieb využívať šifrovacie systémy, “hovorí Hoskinson.

Dodal, že Amazon sa stal oveľa vyspelejším v rokoch 2011-2012, 12 rokov po kríze. Podľa tvorcu Cardana je kľúčovým momentom vo vývoji priemyslu príchod inštitucionálnych investorov. Wall Street už dlho hľadá nové aktíva pre investície a vývojári digitálnych peňazí musia poskytnúť veľkým hráčom dôkladný plán, aby získali svoju pozornosť.

“Inštitucionálni hráči sú dosť  prieberčiví. Sú to veľmi inteligentní investori a potrebujú ekosystém komplexných obchodných stratégií a nástrojov. Potrebujú deriváty, opcie, spotový trh  schopný pritiahnuť  hráčov, potom môžeme zabudnúť na volatilitu, “zdôraznil špecialista.

Spoločnosť Satoshi Capital Research zverejnila výsledky štúdie, podľa ktorej objem transakcií v prvej sieti šifrovacích služieb v roku 2018 prekročil hranicu 3,3 bilióna USD, čo je 16,5-násobok viac ako v prípade Western Union. Analytici označili mincu za globálny platobný systém.