Bitcoin prelomil dnes hranicu 55 000 USD

BRATISLAVA – Riaditeľ analytickej spoločnosti CryptoQuant Ki Yong Joo uviedol, že neznámi držitelia kryptomeny nakúpili bitcoiny za 1,6 miliardy dolárov za päť minút.

Obrovské obchody 6. októbra 2021 sú spojené s prudkým nárastom ceny prvej kryptomeny na svete.

Expert na svojom twitterovom účte napísal, že rast bitcoinu bol spôsobený predovšetkým veľkým nákupom „veľrýb“ (ako sa nazývajú veľkí držitelia kryptomeny), a nie sériou likvidácií krátkych pozícií. Ki Yong Joo poznamenal, že ich objem predaja po zvýšení kurzu kryptomeny na 55,5 tisíc dolárov bol iba 17 miliónov dolárov. Táto suma nemohla významne ovplyvniť hodnotu bitcoinu.

Počas obchodovania 6. októbra 2021 sa kurz bitcoinu zvýšil o viac ako 9 percent denne a na svojom vrchole dosiahol podľa burzy Binance 55,5 tisíc dolárov. Za posledných 7 dní sa jeho cena zvýšila o 33 percent. V čase zverejnenia správy mala prvá kryptomena na svete hodnotu 54 764 dolárov. Trhová kapitalizácia bitcoinu bola 1 bilión dolárov.

Bitcoin sa odrazil od nedávneho úderu čínskych regulačných orgánov. Čínska národná banka (CB) označila 24. septembra všetky činnosti súvisiace s kryptomenami za nezákonné a prisľúbila prijať tvrdé opatrenia na obmedzenie ich obchodu. Potom, čo sa táto informácia 24. septembra rozšírila do médií, bitcoin klesol o takmer 3,7 percenta.