Bezos: zistite čo najviac prináša ľuďom radosť

Zakladateľ Amazonu a najbohatší muž na svete Jeff Bezos vymenoval tri veci, na ktoré by sa mali začať začínajúci podnikatelia, ktorí chcú uspieť. To píše Bloomberg.

Podľa neho je najdôležitejšia vec orientovaná na zákazníka. „Zistite, čo im dáva najväčšiu radosť,“ povedal Bezos. Uviedol tiež, že začínajúci podnikatelia musia byť pripravení na zlyhania a musia sa podniknúť odvážne kroky na napredovanie.

„Musíte priznať, že vaše podnikanie bude v mnohých ohľadoch experiment, ktorý môže zlyhať. To je normálne. To je riziko, “povedal Bezos.

Vedúci Amazon nazval vo vašom projekte veľmi dôležitú vieru. Podľa neho, ak nie je žiadny, potom nemá zmysel sa zapojiť do podnikania, pretože to bude ťažké konkurovať iným spoločnostiam. „Musíte mať vášeň pre to, čo budete robiť a čo plánujete rozvíjať,“ uzavrel.

Zakladateľ spoločnosti Amazon je podľa Forbesa na vrchole rebríčka najbohatších podnikateľov na planéte. Od 7. júna sa jeho majetok odhaduje na 147,9 miliardy USD. V roku 2019 sa Bezos rozviedol so svojou ženou Mackenzie, ktorá jej zaplatila náhradu vo výške 35 miliárd dolárov, ale aj potom zostal najbohatším mužom na planéte.

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.