Bernard Arnault má dnes najväčší majetok na svete

PARÍŽ – Časopis Forbes uznal francúzskeho podnikateľa Bernarda Arnaulta za najbohatšieho muža na svete. Podnikateľ, vedúci holdingu LVMH, posunul generálneho riaditeľa Amazonu Jeffa Bezosa na druhé miesto v rebríčku. Arnoho majetok sa odhadoval na 117 miliárd dolárov.

Bernard Arnaud sa stal najbohatším mužom na svete po tom, čo akcie LVMH v piatok vzrástli o 0,7%. V dôsledku toho sa šťastie podnikateľa zvýšilo o takmer dve miliardy dolárov. V novembri sa odhadovala na 103 miliárd.

Bernard Arnault, ktorý má 70 rokov,  vlastní niekoľko popredných značiek luxusných značiek, vrátane Louis Vuitton, Hennessy a Christian Dior. V novembri ho Forbes nazval „miliardárom pracujúcim 24 hodín denne“. “Hovorí sa tomu človek, ktorý neakceptuje slovo nie a nechce stratiť,” napísal časopis.

Zoznam najbohatších ľudí, ktorý je aktualizovaný v reálnom čase, zahŕňa aj zakladateľa spoločnosti Microsoft Billa Gatesa, zakladateľa Facebooku Marka Zuckenberga a investora Warrena Buffetta.

LVMH Moët Hennessy • Louis Vuitton S.A., hlavne známy pod skratkou LVMH, je francúzsky koncern podnikajúci v odevnom a potravinárskom

priemysle (víno, alkohol). Sídlo tejto firmy je Paríž, Francúzsko. Spoločnosť bola založená v roku 1987 zlúčením módneho domu značky Louis Vuitton a už existujúcej spoločnosti Moët & Chandon Hennessy, ktorá vznikla v roku 1971 spojením výrobcu šampanského Moët & Chandon a výrobcu koňakov Hennessy. Spoločnosť LVMH vlastní až 60 dcérskych spoločností, ktoré nie sú na sebe často závislé.

Hlavnou holdingovou spoločnosťou LVMH je parfuméria Christian Dior. Táto holdingová spoločnosť vlastní 42,36% akcií a má 59.01% hlasovacích práv v LVMH. Bernard Arnault, väčšinový akcionár Dioru, je predsedom oboch spoločností a generálny riaditeľ LVMH. Arnault dokázal úspešne integrovať viacero celosvetovo známych značiek do jedného koncernu. Po ňom začali s integráciou aj ďalšie veľké firmy ako napríklad Gucci, ktoré vytvorilo koncern PPR. Najstarším produktom LVMH je víno Château d’Yquem, ktoré bolo založené v roku 1593.