Barclay´s: počet bankárov v pobočkách sa zmenší

LONDÝN – Pandémia koronavírusov by mohla navždy zmeniť počet bankárov, ktorí denne prichádzajú do kancelárií v centre mesta, uviedol to generálny riaditeľ spoločnosti Barclays Jess Staley pre agentúru Reuters.
Podľa Staley sa banka, ktorej zamestnanci prešli na prácu na diaľku, nevráti k svojim zvykom, ktoré boli pozorované pred pandémiou. “V našom prístupe k umiestňovaniu zamestnancov dôjde k dlhodobej úprave a myšlienka umiestniť 7 000 ľudí v jednej budove môže byť minulosťou,” povedal novinárom po tom, ako banka oznámila pokles štvrťročného zisku.Podľa neho by zamestnanci vrátane investičných bankárov mohli pracovať v pobočkách aj na iných miestach. Podľa Staleyho má Barclays v úmysle znovu otvoriť svoju pobočku v Hongkongu pred otvorením v iných ázijských centrách, ako sú Singapur a Tokio, po ktorých sa zmenia pobočky v Európe.
Podľa neho pravidlá sociálnej vzdialenosti obmedzia počet vracajúcich sa pracovníkov a zavedú obmedzenia, ako napríklad obmedzenie používania výťahu iba na dve osoby naraz. Myšlienky vedúceho jednej z najväčších britských bánk ukazujú na to, ako vedúci predstavitelia firiem uvažujú o neustálych zmenách svojich pracovných metód.
Banky na celom svete v posledných rokoch čoraz viac presúvali mnoho zamestnancov do práce mimo drahých mrakodrapov vo finančných centrách, ale Barclays a jej konkurenti stále umiestňujú tisíce pracovníkov v pobočke vo finančnej štvrti v Londýne.