Anton Siluanov: zníženie cien zrušením sankcií

MOSKVA – Minister financií Ruskej federácie Anton Germanovič Siluanov povedal, že zrušenie sankcií pomôže znížiť svetové ceny energií. Povedal to v rozhovore pre ruský denník Vedomosti.

Zrušenie sankcií voči Rusku by podľa Siluanova pomohlo znížiť svetové ceny energií. Poznamenal, že sa to týka potravín, energetických zdrojov a nákladov na logistiku, “teda všetkých tých tovarov a služieb, na ktoré sa vzťahujú sankcie.” „Fungujú jednoduché zákony ponuky a dopytu. Nikto predsa nezrušil zákony ekonomiky,” dodal na margo vysokých cien energetických zdrojov.

Zrušenie sankcií podľa neho uvedie trh do rovnováhy a ochladí ceny. „Okrem toho sa to týka aj potravín a energetických zdrojov a nákladov na logistiku, teda všetkých tovarov a služieb, na ktoré sa vzťahujú sankcie,“ vysvetlil Siluanov.

Priaznivá situácia Ruska na zahraničných trhoch bude trvať dovtedy, kým budú v platnosti obmedzenia zavedené západnými krajinami. Uviedol Anton Siluanov.

Anton Germanovič Siluanov (1963) je ruský štátnik , ekonóm, Minister financií Ruskej federácie od roku 2011 , člen Bezpečnostnej rady Ruskej federácie (od roku 2011). Od januára 2013 – dekan Fakulty financií a ekonomiky Finančnej univerzity pri vláde Ruskej federácie . Je doktor ekonómie (DrSc).