Antinobelove ceny veľký smiech a veľká zábava
V Hardvardskej univerzite ako každý rok udeľovali Antinobelové ceny. Desať Antiobelových cien sa udeľuje na začiatku októbra, teda v čase, keď sú známi laureáti skutočnej Nobelovej ceny. Antinobelové ceny ako hovoria organizátori “najprv nútia zasmiať sa nad objavmi a potom sa zamyslieť.” Tohtoročné ceny sú nasledovné:
Ekonómia. Lindy Han Yu Liang a kanadskí vedci zaoberajúci sa otázkou nespravodlivosti na pracovisku. Vo svojej práci “Právo na zlé” dokázali, že človek získa pozitívny emocionálny účinok z mučenia bábiky voodoo svojho šéfa.
Medicína. Výskumníci z Michiganu dostali cenu za objav efektívneho spôsobu, ako rýchlo odstrániť obličkové kamene, vozením sa na húsenkovej dráhe.
Zdravé jedlo. James Cole a vedci z Tanzánie, Zimbawe a Veľkej Británie dostali v publikáccii v časopise Scientific Reports k záveru, že diéta založená na kanibalizme v porovnaní s bežnými zvyškami má nižšiu nutričnú hodnotu a úplne nenasýti čľoveka.
Lekárska diagnostika. Akira Horiuchi za vývoj metódy seba-kolonoskopie v sede.
Rozmnožovanie. Skupina vedcov pre vytvorenie metódy účinnejšej ako Penilná pletysmografia (PPG) alebo tiež phaloplethysmographie či falopletysmografie nebo falometrie, skúmajúcca zväčšenie objemu penisu, meraním nočnej erekcie pomocou poštových známok.
Biológia. Švédskí vedci preukázali, že profesionálni ochutnávači môžu pri degustácii spoznať víno, v ktorom bola mucha.
Literatúra. Výskumní pracovníci z Veľkej Británie, Austrálie a Salvádora za svoju prácu “Život je príliš krátky na to, aby si” čítal dlhé návody”.” Vedci dokázali, že ľudia takmer nikdy nečítajú návody a v dôsledku toho nepoužívajú približne polovicu funkcií výrobkov.
Mier. Francisco Alonso a skupina španielskych vedcov pre analýzu výkrikov, prekliatí a nadávok od vodičov vozidiel.
Psychológia. Švédskí filozofi skúmajú skupinu šimpanzov v zoologickej záhrade. Vedci zistili, že primáty, podobne ako ľudia, napodobňujú akcie ľudí.