Akcionári Fix Price sa premiestnili do Kazachstanu

MOSKVA / ASTANA –  Akcionári maloobchodníka Fix Price schválili zmenu jurisdikcie z Cypru na Kazachstan, uviedol maloobchodník vo vyhlásení.

Rozhodlo o tom mimoriadne zhromaždenie akcionárov 9. novembra 2023.

Fix Price plánuje zachovať kótovanie GDR na londýnskej a moskovskej burze po dokončení procesu redomiciliácie.

Spoločnosť bude registrovaná na území Medzinárodného finančného centra Astana v Kazachstane („AIFC“).

Akcionári schválili aj nové memorandum a zakladateľskú listinu spoločnosti, ktoré budú v platnosti po redomcilácii.

Fix Price pôsobí najmä v Kazachstane. K 30. septembru reťazec tvorilo 262 predajní, v krajine pracovalo 1,6 tisíca zamestnancov.

Fix Price je najväčším ruským prevádzkovateľom obchodov s pevnou cenou. Okrem Ruskej federácie spoločnosť pôsobí v deviatich krajinách. Ku koncu júna sieť združovala 6 039 predajní, z toho 5 372 vlastných a 667 franšízových. V Ruskej federácii bolo 5 428 predajní, z toho 4 872 vlastných.

Medzinárodné finančné centrum Astana (AIFC) je finančné centrum v Astane v Kazachstane, ktoré bolo oficiálne spustené 5. júla 2018.

Dňa 20. mája 2015 prezident Kazašskej republiky Nursultan Nazarbajev oznámil plán národa „100 konkrétnych krokov“ na implementáciu piatich inštitucionálnych reforiem, ktorých cieľom je poskytnúť silnú národnú platformu potrebnú na dosiahnutie ambícií krajiny pripojiť sa k 30 najlepším. rozvinutých krajín do roku 2050. V rámci Plánu národa bola zriadená AIFC s osobitným právnym štatútom, ktorý má vychádzať z infraštruktúry medzinárodných špecializovaných výstav EXPO-2017