Zmeny v rebríčku Bloomberg Billionaires Index

Najbohatší muž vo Francúzsku, miliardár Bernard Arno, ktorý vlastní módny dom Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH), sa podľa agentúryyBloomberg umiestnil na druhom mieste v rebríčku najbohatších ľudí na svete, čím na na tretie miest odsunul zakladateľa spoločnosti Microsoft Billa Gatesa.

Na prvom mieste rebríčka Bloomberg Billionaires  Index je stále veľký odstup najbližších bohatých ľudí od zakladateľa Amazon Jeff Bezos. Jeho majetok sa odhaduje na 125 miliárd dolárov. Arnaud prišiel na druhé miesto po tom, čo jeho majetok vzrástol na 108 miliárd dolárov.

V rovnakej dobe, kapitál Gatesa , naopak, klesol na 107 miliárd, čo bol dôvod pre jeho presun na tretiu pozíciu. Ako agentúra poznamenala, moment sa stal historickým, pretože Gates nikdy predtým neobsadil nižšie ako druhé miesto.

Len v júni 2019 sa Arnaud stal treťou osobou na svete, ktorej bohatstvo presiahlo 100 miliárd dolárov. Všeobecne platí, že od začiatku roka vzrástli aktíva jeho poločnosti o takmer 40 miliárd dolárov v dôsledku zvýšenia cien akcií LVMH.