Zisk z kryptomien bol v minulom roku 163 mld. USD

Investori v Spojených štátoch dnes berú kryptomeny oveľa vážnejšie ako v roku 2020. Ich nárast popularity je pravdepodobne spôsobený ziskami dosiahnutými v nedávnej minulosti.

Chainalysis odhaduje, že celkový zisk z kryptomien v roku 2021 bol približne 163 miliárd dolárov.

Cena bitcoinu od začiatku apríla prudko klesla. Panický predaj, ktorý zachvátil trh s digitálnymi aktívami, tvrdo zasiahlo ajmnoho ďalších kryptomien, ako napríklad Ethereum alebo Tether. Zdá sa však, že kolaps kryptomeny zatiaľ neznepokojuje investorov v Spojených štátoch: aspoň také sú výsledky globálneho spotrebiteľského prieskumu Statista o financiách a aktívach.

jar 2020 jar 2022
Investoval som do kryptomien 8% 18%
Plánujem investovať do kryptomien 11% 15%

Prameň: Statista

Spomedzi 18 % opýtaných, ktorí majú akúkoľvek investíciu do finančných aktív, vlastní aj kryptomeny. Okrem toho 15 % všetkých účastníkov prieskumu, ktorý zahŕňal viac ako 1 000 respondentov, má v úmysle investovať do kryptomien v nasledujúcich dvoch rokoch.

Porovnanie s výsledkami predchádzajúceho prieskumu ukazuje, že investori v Spojených štátoch to s kryptomenami myslia oveľa vážnejšie ako v roku 2020. Ich nárast popularity je pravdepodobne spôsobený nedávnymi ziskami.

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.