Ženu vyliečili z rakoviny vlastými bunkami

Pacientka s rakovinou prsníka sa úplne zotavila, napriek tomu, že nádor sa rozšíril po celom tele  – hovorí Josh Gabbatiss v Independent. 

Liečba, ktorá mala úspech po zlyhaní všetkých obvyklých spôsobov, je prvou úspešnou aplikácia imunoterapie T-lymfocytov s rakovinou prsníka v neskoršej fáze “.

“Aj keď táto technika je stále vo veľmi ranom štádiu vývoja, vedci privítal svoj potenciál: môže byť použitá na liečbu rakoviny, odolávanie všetky ostatné formy liečby,” – článok hovorí. Pacientka, 49-ročná Judy Perkins, inžinierka z Floridy, sa rozhodla podstúpiť ultra-moderné liečbu po niekoľkých sedeniach sa nepodarilo zničiť nádor, ktorá sa začala šíriť do svojho pečeň pred ňou nové liečebné lekári dali tri roky života, -. Podľa autora. – Ona bola ošetrená tímom vedeným Dr. Stephenom Rosenbergeom v Národnom onkologickom inštitúte v Marylande. ”

V priebehu klinického hodnotenia, ktorý mal bojovať s nádormi, pacient použil modifikované T bunky – Účastníci imunitnej reakcie organizmu, – článok hovorí. – Lekári, ktorí sledovali Perkinsovú v procese obnovy, volal jej návrat k zdraviu” skvelý ” Žila bez rakoviny dva roky. ” “Predchádzajúce klinické štúdie týkajúce sa používania imunoterapia pri liečbe rakoviny prsníka sa ukázali byť veľmi neefektívne – hovorí Gabbatiss. – Tento nový prístup používaný Dr. Rosenbergom a jeho tím, založený na existujúce technikou zvanou” adaptívny prevod buniek “, čo sa ukázalo byť účinné pri liečbe melanómu, ale nie iných typov rakoviny.

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.