Z burzy Bittrex zmizli digitálne mince za 9. mil. USD

Neznámy klient obchodnej platformy Bittrex preniesol na svoju adresu 280 miliónov statusových žetónov a 28 miliónov mincí Power Ledger, pričom používatelia majú podozrenie, že táto transakcia môže byť výsledkom elektronickej krádeže.

Popoludní 17. januára uskutočnil neznámy klient spoločnosti Bittrex tri transakcie so statusovými žetónmi za celkovú sumu 279 999 913 SNT (6 580 000 USD pri súčasnom výmennom kurze) a uskutočnil ďalšie tri operácie s mincami Power Ledger vo výške 27 999 976  POWR (2 771 997 dolárov).

Činnosť si robot Whale Alert, ktorá publikuje informácie v mikroblogu o veľkých transakciách v blockchainových reťazcoch digitálnych peňazí.

Niektorí hráči na trhu krytptomien začali aktívne diskutovať o incidente a mnohí naznačili, že burza mohli napadnúť hackermi. To bolo ovplyvnené nedávnym hackovaním platformy Nového Zélandu Cryptopia. Prostriedky spoločnosti Bittrex boli prevedené na neznámu adresu, ktorá v súčasnosti vlastní viac ako 100 rôznych kryptocentrových jednotiek v hodnote viac ako 23,5 miliónov dolárov.

Spoločenstvo si myslí, že s najväčšou pravdepodobnosťou to bola veľká kúpa, aj keď taký veľký limit na výber finančných prostriedkov vyzerá veľmi neobvykle. Zástupcovia obchodnej platformy v súčasnosti túto situáciu neuviedli.