WSJ: firma Sovcomflot predala deväť tankerov

NEW YORK – Ruská spoločnosť Sovcomflot predala deväť tankerov spoločnostiam zo Spojených arabských emirátov a Singapuru, aby splatila dlhy západným bankám, píše WSJ. Po 24. februári boli voči spoločnosti uvalené sankcie zo strany USA, EÚ a Spojeného kráľovstva.

Sovcomflot predal asi tucet plavidiel kupujúcim v Ázii a na Strednom východe, pretože spoločnosť potrebuje prostriedky na splatenie svojich pôžičiek západným bankám, informoval Wall Street Journal s odvolaním sa na zdroje.

Sovcomflot, jeden z najväčších prevádzkovateľov tankerov na svete, podľa zdrojov predal päť tankerov spoločnosti Koban Shipping v Dubaji a štyri lode na prepravu LNG spoločnosti Singapore’s Eastern Pacific Shipping. Východný Pacifik zaplatil 700 miliónov dolárov banke, voči ktorej mala ruská spoločnosť dlhy, upozorňuje WSJ. Sovcomflot tiež rokuje o predaji lodí s ďalšími spoločnosťami, vrátane China Merchants Group Ltd, hovoria partneri denníka.

 

Sovcomflot, rusky: ПАО «Совкомфлот», ПАО «Современный коммерческий флот», lv preklade ‘Moderná obchodná flotila’ je najväčšia ruská lodná spoločnosť a jeden z globálnych lídrov v námornej preprave uhľovodíkov, ako aj v servise a podpore prieskumu na mori a ťažby ropy a plynu.

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.