Vysoká škola Danubius: teória vzdelávacej politiky
SLÁDKOVIČOVO – Peter Plavčan, rektor Vysokej školy Danubius napísal monografiu Teória vzdelávacej politiky.
Kniha je výstupom teoreticko-empirického konceptu vzdelávacej politiky štátu. V zrozumiteľnej podobe analyzuje existenciu a činnosť
najväčšej sociálnej sústavy v štáte, ktorá zasahuje prakticky všetkých občanov Slovenskej republiky. Vzdelávacia sústava má
najkomplikovanejšiu organizačnú sústavu, najkomplikovanejšie riadenie, vykonávanie a kontrolovanie prebiehajúcich procesov
výchovy, vzdelávania, financovania, sociálnych činností a mnohých ďalších funkcií, ktoré vzdelávacia sústava plní.
Monografia sa venuje niekoľkým kľúčovým témam. Sú to: vzdelávacia politika, ekonómia vzdelávania, riadenie školy a školstva, aktéri vzdelávacej politiky, financovanie vzdelávania, programové dokumenty vzdelávacej politiky, právne predpisy v školstve, medzinárodná vzdelávacia politika, organizácie vo vzdelávaní, evaluácia a akreditácia vo vzdelávaní, celoživotné vzdelávanie a uznávané kvalifikácie, kurikulárna politika, informačné zdroje o vzdelávaní.
Monografia je vhodná ako systematická analýza, ktorá je užitočná pre ľudí, ktorí vytvárajú vzdelávaciu politiku v Slovenskej republike.
Vedecká monografia vznikla v rámci projektu vedeckej internej grantovej agentúry VEIGA Vysokej školy Danubius. V Slovenskej republike je to zatiaľ jediná monografia, ktorá sa zaoberá problematikou vzdelávacej politiky.
Vysoká škola Danubius, do roku 2014 Vysoká škola v Sládkovičove je súkromná vysoká škola založená v roku 2005 v Sládkovičove.
Peter Plavčan je slovenský univerzitný pedagóg a v rokoch 2016 – 2017 minister školstva, ktorý vo funkcii pôsobil necelé dva roky.