Vydavateľstvo DAXE: ideálne darčeky na Vianoce

Predstavte si, že ste dieťa a píšete list Ježiškovi.

Na prvom mieste je určite veľa hračiek a ak zostane miesto, na koniec pripíšete ešte knihu. Ale nemalo by to byť naopak? Nemala by byť kniha na prvý darček na ktorý pomyslíme?

Každý z nás si určite spomenie aspoň na jednu knižku z detstva, ktorá nám utkvela v pamäti. Či už to bol Môj Macík, Opice z našej police alebo séria O troch pátračoch. Knihy nás formujú až do dospelosti. K čítaniu väčšinu detí vedú rodičia alebo starí rodičia. Vytvorte si so svojimi deťmi malý knižný rituál.

Každý večer aspoň jedna kapitola z obľúbenej knižky. Ľahnite si do postele, zapnite si nočnú lampu, uvarte si obľúbený čaj. Zababušte sa do deky a presuňte sa spolu do rozprávkovej ríše. Nezabudnite na to, aby si malý čitateľ sám vybral, z čoho mu budete čítať. Nechajte ho, aby si vybral najskôr podľa obrázkov. Stačí pekný farebný obrázok a len kúsok textu. Už týmto sa v deťoch formuje návyk, za ktorý vám budú v dospelosti vďačné.

Alebo bavia vaše deti skôr zábavné a tvorivé úlohy? Skúste mu na Vianoce venovať predplatné detského časopisu. Vo vydavateľstve DAXE vychádzajú každý mesiac tri časopisy. Zvonček, pre tých najmenších, Maxík, pre deti, ktoré chodia na prvý stupeň základnej školy, a nakoniec Enviráčik, ktorý sa venuje problémom životného prostredia a zdravého životného štýlu (a to v rozprávkach, článkoch
aj zábavných úlohách.

Časopisy sú ideálne na trávenie voľného času s deťmi. Spoločne s nimi sa zabavíte a možno sa aj niečo nové naučíte. V ponuke vydavateľstva DAXE nájdete pre deti aj množstvo kníh. Stačí si len vybrať, ktorú Ježiško prinesie pod váš stromček.
Soňa Kluková